ویتالیک بوترین: تنها 50 درصد از توسعه اتریوم انجام شده است!

راهنمای مطالعه

در آخرین پادکست Bankless،  ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) شنوندگان را با یک نقشه راه پنج قسمتی راهنمایی کرده که در آن مراحل لازم برای بقا و رشد اتریوم را تشریح کرده‌است. به منظور دستیابی به مقیاس‌پذیری، بوترین ادعا کرد که اتریوم باید از نظر داده‌های بلاک‌چین چابک‌تر و سبک‌تر باشد تا افراد بیشتری بتوانند از آن به عنوان تراکنش‌های خرد استفاده کنند. در این پنج مرحله توسعه اتریوم، مرحله اول ادغام نامیده می‌شود که به انتقال کامل از اثبات کار به اثبات سهام اشاره دارد با پهنای باند و توان عملیاتی عظیم که در نیمه اول سال 2022 انجام می‌شود. به گفته بوترین، ادغام و افزایش، مهمترین ارتقاء برای ایجاد شبکه اتریوم هستند.

زمانی که از بوترین خواسته شد تا پیشرفت اتریوم را در شش سال گذشته ارزیابی کند گفت، به لطف راه‌اندازی ‌هارد فورک لندن و حوزه NFT، «ما ۵۰ درصد راه را طی کرده‌ایم». اما هنوز راه زیادی در پیش است. هنگامی‌که ادغام و افزایش انجام می‌شود، با امکان اجرای کامل اشتراک‌گذاری، ظاهراً روند پیشرفت اتریوم 80٪ خواهد شد. به گفته بوترین، نقشه راه، که تخمین زده می‌شود تکمیل آن شش سال دیگر طول بکشد، منجر به بهینه سازی 100 درصدی خواهد شد.

بوترین گفت، مراحل بعدی شامل آستانه است، این مرحله تعداد کاربران بیشتری را قادر می‌سازد تا گره‌ها را اجرا کنند و اساساً «دسترسی دموکراتیک به گسترده‌ترین تعداد شرکت‌کنندگان ممکن برای هر کسی و هر کسی که می‌خواهد اعتبار زنجیره را تأیید کند»، است. پس از آستانه، مراحل پاکسازی و پرش به ترتیب به حذف داده‌های تاریخی و اضافه شدن ارتقاهای متفرقه اشاره دارد.

بوترین اعتراف کرد که اتریوم “هنوز سیستم لایه یک نیست که آماده پذیرش مستقیم انبوه باشد” در حالی که نیاز به راه حل‌های مقیاس بندی لایه دو و کاهش هزینه تراکنش‌ها وجود دارد. با این حال، او به پیشرفت «شگفت‌انگیز» که اتریوم در مقیاس‌بندی لایه دو در طول سال گذشته دست یافته‌است و جامعه پشت آن که «مایل به ادامه مبارزه برای آن است» اشاره می‌کند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت