پالیهاپیتیا: رشد نجومی بیت کوین، یک تراژدی اقتصادی خواهد بود!

پالیهاپیتیا: رشد نجومی بیت کوین، یک تراژدی اقتصادی خواهد بود!

راهنمای مطالعه

چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، میلیاردر معروف و مدیر عامل شرکت Social Capital، در آخرین مصاحبه ی خود به بحث در رابطه با شرایط فعلی بیت کوین (BTC) و آینده ی این رمز ارز پرداخت. وی در ابتدای صحبت خود بیان کرد که بیت کوین از نظر وی یک نوع راه حل و بیمه ای برای مواقع بحرانی است. شرایطی مانند بحران فعلی کرونا و همینطور تصمیمات نادرستی که در بعضی مواقع از سمت دولت ها گرفته می شود. وی عدم کنترل هیچ نوع از سازمان و ارگانی بر روی بیت کوین را، مزیت این رمز ارز دانست و به عنوان دلیل حرف های خود بیان کرد.

رشد بیت کوین و اختلاف طبقاتی!

وی در ادامه بیان کرد که علی رغم جذابیت رشد و سوددهی بیت کوین، اگر این رمز ارز رشد زیادی داشته باشد می تواند منجر به یک تراژدی اقتصادی برای بسیاری از افراد دنیا شود. وی افزود تنها درصد بسیار ناچیزی از افراد تمام جوامع به بازار رمز ارز و بیت کوین ورود کردند. تصور کنید که اگر بیت کوین تا قیمت های نجومی رشد کند چه اختلاف طبقاتی بین دارندگان بیت کوین و کسانی که از این بازار جا ماندند به وجود خواهد آمد. قطعا این اختلاف طبقاتی می تواند اثرات غیرقابل جبرانی داشته باشد. در واقع با یک دگرگونی اقتصادی مواجه خواهیم شد.

پالیهاپیتیا، در سال 2010 وارد سرمایه گذاری بازار بیت کوین شد و در حال حاضر از این بازار سود کلانی را بدست آورده است. وی در این رابطه بیان کرد:

“به شما اطمینان می دهم حتی سرمایه گذاری بسیار اندک بر روی بیت کوین، به شما در آینده سود کلانی خواهد داد. به همین دلیل هر شخص و یا سازمانی، باید حداقل یک درصد از دارایی خود را به بیت کوین تبدیل کند. دارایی های دیگر مانند سهام، املاک، کالا و از این دست موارد، همگی به ارزهای رایج و سیاست های دولت وابسته است. بیت کوین تحت کنترل هیچ ارگانی نیست و این مزیت اصلی این رمز ارز به شمار می آید.”

منبع: Cointelegraph

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]