پامپلیانو : ارزش بازار بیت‌ کوین از طلا سبقت خواهد گرفت!

راهنمای مطالعه

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان‌گذار موسسه‌ی Morgan Creek Digital، معتقد است که تا پایان سال 2029، ارزش بازار بیت‌کوین (BTC) با رشد چشمگیری روبرو خواهد شد و از ارزش بازار طلا بالاتر خواهد بود. توییت بنیان‌گذار Morgan Creek Digital، پاسخ طعنه‌آمیزی به منتقد بزرگ بیت‌کوین، پیتر شیف (Peter Schiff) را به دنبال داشت:

پیتر شیف در توییتی با کنایه به بیت‌کوین و طرفداران آن بیان کرد:

«اگر تا سال 2029 ارزش بازار بیت‌کوین از ارزش بازار کلاه بیس‌بال بالاتر برود، خوش‌شانس خواهید بود.»

این موضوع باعث شد پامپلیانو بر پیش بینی خود پافشاری کند. او در پاسخ به شیف گفت که سعی داشت در پیش‌بینی خود محافظه‌کار باشد:

«فکر می‌کنم بازه تقریباً 10 ساله، کمی محافظه‌کارانه است، من سعی کردم بسیاری از چیزهایی که ممکن است از سرعت رشد ارزش بازار بیت‌کوین کم کند، را هم در نظر بگیرم. با این حال بیت کوین به راحتی توانایی عبور از بازار طلا را خواهد داشت.»

در زمان نگارش این خبر، ارزش بازار فعلی بیت‌کوین در حدود 227 میلیارد دلار است، درحالی‌که ارزش بازار طلا حدود 9 تریلیون دلار می‌باشد. این بدان معنی است که ارزش بازار طلا تقریباً 40 برابر بیشتر از بیت‌کوین است. از توییت پامپلیانو معلوم نبود که آیا منظور او عبور ارزش بازار بیت‌کوین از ارزش بازار فعلی طلا بود یا ارزش بازاری که طلا در سال 2029 به آن دست خواهد یافت. پامپلیانو در گفتگو با  شبکه‌ی خبری و تحلیلی کوین‌تلگراف (Cointelegraph) بیان کرد:

“در سال 2029، در مقایسه این دو دارایی، ارزش بازار بیت‌کوین بیشتر از طلا خواهد شد.”

چند سناریو برای عبور بیت‌کوین از طلا وجود دارد. در یک سناریو، ارزش هر دو دارایی رشد می‌کند اما بیت‌کوین رشد بسیار سریع‌تری خواهد داشت. در سناریو دیگر، بیت‌کوین به رشد خود ادامه داده، درحالی‌که ارزش طلا رو به کاهش می‌رود. اگر سناریو اول را در نظر بگیریم، ارزش بازار بیت‌کوین تا سال 2029 از 9 تریلیون دلار عبور خواهد کرد. در سناریو دوم، ارزش بازار بیت‌کوین پایین‌تر از 9 تریلیون دلار خواهد بود اما کماکان بالاتر از طلا قرار می‌گیرد.

در هر صورت، برای یک دارایی ذخیره ارزش که فقط 10 سال از پیدایش آن گذشته، این‌ یک دستاورد چشمگیر خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت