پتانسیل بالای بیت‌ کوین برای ثبت سقف قیمتی جدید تا پایان سال 2021!

راهنمای مطالعه

شاخص حباب بیت‌کوین (Bitcoin Bubble Index) نشان می‌دهد که پیک قیمتی دیگری برای این رمزارز در راه است. داده‌های جدید نشان می‌دهند که بیت‌کوین (BTC) در آستانه بازگشت به سقف قبلی خود بوده و دو سقف قیمتی را در سال جاری میلادی به ثبت خواهد رساند. روز گذشته چارلز ادواردز (Charles Edwards)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کاپریل (Capriole)، در توییتر بیان کرد که روند صعودی بازار رمزارز در سال 2021 دارای یک شباهت کلیدی با سال 2013 است و آن داشتن الگوی سقف دوقلو (Double Top) است.

بیت‌کوین برای پیک دوم آماده می‌شود!

این روزها نظرات پیرامون بیت‌کوین به دو دسته تقسیم شده؛ برخی معتقدند که روند صعودی این رمزارز در سال 2021 بیشتر به سال 2013 شبیه است، درحالی برخی دیگر آن را به روند سال 2017 تشبیه می‌کنند. پاسخ این معما ساده است، کافی است نگاهی به شاخص سود و زیان تحقق نیافته (UP&L) بیندازیم. ادواردز در این رابطه می‌گوید که تنها سال 2013 است که به لحاظ سودآوری با سال 2021 مشابهت دارد. وی به طور خلاصه بیان می‌کند: “ شواهد جدید حاکی از احتمال وقوع الگوی سقف دوقلو در روند بیت‌کوین است”.

وی در ادامه افزود:

“در سقف‌های چرخه قبلی، جهش‌های قیمتی به هیچ عنوان قادر به حفظ سود و زیان تحقق نیافته بالاتر از 0.5 نبوده‌اند. این موضوع تنها یک بار در سال 2013 اتفاق افتاده و اکنون نیز در چرخه فعلی درحال وقوع است.”

این دیدگاه با مدل قیمتی معروف انباشت به جریان (S2F)، که میانگین قیمت بیت‌کوین در سال جاری میلادی را در حدود 100 هزار دلار یا فراتر از آن پیش‌بینی کرده، نیز مطابقت دارد. پلن‌بی (PlanB)، خالق این مدل، پیش‌تر عنوان کرده بود که در بدترین حالت، قیمت بیت‌کوین در پایان سال جاری میلادی حداقل 135 هزار دلار خواهد بود. این یافته‌ها تنها شواهدی نیستند که احتمال وقوع الگوی سقف دوقلو در بیت‌کوین را تایید می‌کنند. بلکه شاخص حباب بیت‌کوین نیز احتمال پیک قیمتی دوم بیت‌کوین در سال جاری را نشان می‌دهد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت