پذیرش گسترده فناوری بلاکچین امکان پذیر است و آموزش، کلید اصلی آن است!

پذیرش جریان اصلی فناوری‌های نوظهور مانند بلاکچین اجتناب ناپذیر است، تحولی که نسل‌های جوان آن را انجام خواهند داد. فناوری بلاکچین یکی از امیدوار‌کننده‌ترین فناوری‌های زمان ما است و مفهوم اصلی آن واقعاً ساده است. در اصل، یک دفتر کل عمومی یا پایگاه داده است و آموزش عمومی در مورد اینکه بلاکچین در واقع چیست می‌تواند کلید پذیرش گسترده آن توسط مردم باشد.

عدم دانش و درک عموم مردم درباره تفاوت فناوری بلاکچین و ارز دیجیتال عمده‌ترین مانع پذیرش جریان اصلی است. هالیوود و رسانه‌ها هنوز این صنعت را دارای عنصری جنایی معرفی می‌کنند که آن را با گذشته تاریک بازار سیاه Silk Road و دارک نت (Dark net) مرتبط می‌کند.

یکی دیگر از موانع که در حال حاضر می‌توانیم آن را به عنوان یکی از اعضای صنعت رمز ارز ببینم، مقیاس پذیری است. ما شاهد مشکلات جدی در شبکه‌های بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بوده‌ایم که ناشی از معاملات بیش از حد و هزینه‌های بالای معامله است. در همین حال، شبکه‌های زیادی وجود دارد، مانند شبکه‌های Polkadot وTron  که در حال حاضر به این مسائل پرداخته‌اند.

فناوری بلاکچین، تجارت و کاربران

از دیدگاه کسب و کار مانع اصلی در راه پذیرش فناوری بلاکچین هزینه‌های اضافی و تغییر شکل کلی نحوه انجام تجارت است که منجر به از کار افتادن مشاغل خاص می‌شود. پیاده سازی فناوری بلاکچین در یک کسب و کار، گزینه گران قیمتی است، این کار به پرسنل اضافی و آموزش مهارت‌های تخصصی نیاز دارد که بسیاری از آن‌ها ندارند. از منظر جریان اصلی، بلاکچین هنوز بستری است که به طور گسترده درک نشده است. یک تجارت خوب بلاکچین، نیاز به توسعه یک ویژگی مورد استفاده در دنیای واقعی برای عموم مردم دارد. مردم لازم نیست درک کنند که بلاکچین چه می‌کند. آنها فقط باید بدانند که نتیجه چیست و چگونه به سود آنها خواهد بود!

تمرکززدایی و نسل‌های جوان

واقعا ضروری است که به مردم قدرت و اقتدار نسبت به پول و آزادی مالی خودشان داده شود. سال 2021، مبادلات غیرمتمرکز مانندUniswap ، JulSwap وPancakeSwap  رونق زیادی را تجربه کرده است و تجارت را به سطح جدیدی می‌رساند که در آن کلیدهای خود را کنترل می‌کنید و آن‌ها را در کیف پول MetaMask ، یا SafeWallet نگه می‌دارید. این به شما قدرت و کنترل کامل در هر زمان بر نحوه استفاده و هزینه مصرف آن‌ها و میزان امنیت شما را می‌دهد.

تا زمانی که به مردم، در مورد امکانات بی‌انتهایی که فن‌آوری‌های نوظهور می‌توانند ارائه دهند آموزش ندهیم، دستیابی به پذیرش گسترده عموم مردم، دشوار خواهد بود. به همین دلیل ضروری است که این فناوری‌ها و دانش مربوط به آن‌ها را به نسل‌های جوان، که پتانسیل این را دارند تا تحولات واقعی را بدست آورند، ارائه دهیم.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.