پلن‌بی: محال است که بیت‌ کوین تا پایان ماه آگوست زیر ۴۷ هزار دلار بماند!

راهنمای مطالعه

«پلن‌ بی» (PlanB)، تحلیل‌گر معروف رمزارزها، معتقد است که بازار صعودی بیت‌کوین (BTC) تنها مکث کوتاهی کرده است و تا پایان آگوست، سطح ۴۷ هزار دلار را نیز رد می‌کند.

پلن بی، خالق الگوی تحلیل قیمت «موجودی به جریان» (S2F)‌ ادعا می‌کند که روند بازار گاوی (صعودی) رمزارزها تمام نشده و تا پایان ماه آگوست بیت‌کوین حداقل ۴۰ درصد رشد خواهد داشت. وی همچنین پیش‌بینی کرد که تا چند ماه آینده، یا بیت‌کوین موفق می‌شود یا به طور کامل شکست می‌خورد.

  • طی چند ماه گذشته، قیمت بیت‌کوین تقریباً ۵۰ درصد سقوط کرده که باعث زیر سوال رفتن روند صعودی بازار شده است.
  • در حالی که بسیاری از اعضای جامعه رمزنگاری، بر این باور هستند که سناریو سال ۲۰۱۸ دوباره تکرار خواهد شد، فردی که مدل S2F را ساخته و با نام مستعار پلن‌ بی در توییتر فعالیت می‌کند، معتقد است که بیت‌کوین پتانسیل دستاوردهای بزرگ را دارد.
  • وی در اوایل روز جمعه گفت: «داده‌های درون-زنجیره‌ای (on-chain data) به من می‌گویند این گاو نمرده است و  قیمت ۶۴ هزار دلار قیمت سقف بازار نبوده است.»
  • اگرچه بیت‌کوین پس از فضای «ترس، شک و نااطمینانی» (FUD) ناشی از رفتارهای «ایلان ماسک» (Elon Musk) و سخت‌گیری‌های مقامات کشور چین تقریباً نیمی از ارزش خود را از دست داده است، پلن بی معتقد است که حرکت‌های فعلی قیمت در واقع با مدل S2F مطابقت دارد. حتی جدا از S2F ، «شاخص کف (floor indicator) می‌گوید که قیمت بیت‌کوین تا پایان ماه آگوست زیر ۴۷ هزار دلار نخواهد بود.»

در ۲ جولای ۲۰۲۱، پلن بی در حساب توییتر خود نوشت:

«داده‌های درون-زنجیره‌ای به من می‌گوید بازار صعودی تمام نشده است و ۶۴ هزار دلار قیمت سقف بازار بیت‌کوین نیست. همچنین مدل S2F من هم این گفته را تایید می‌کند. از طرفی شاخص کف هم می‌گوید که تا پایان آگوست قیمت ۴۷ هزار دلار را رد کرده است.»

  • همانطور که قبلاً گزارش شد، «نسبت سهام به جریان» ( stock-to-flow ratio) و متغیرهای آن، تولید و عرضه و تحولات بیت‌کوین را در دهه گذشته بررسی می‌کند. در نهایت، این مدل پیش‌بینی می‌کند که تا پایان امسال بیت‌کوین قیمت شش رقمی را به خود ببیند.
  • با این وجود، روند اصلاحیِ بازار این پیش‌بینی خوش‌بینانه را زیر سوال برده است. به همین دلیل خود پلن بی هم گفته که تا شش ماه دیگه یا مدل S2F  شکست می‌خورد و یا موفق می‌شود.  

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت