پیتر چف: بیت کوین یک واسط است، نه نوعی از دارایی!

راهنمای مطالعه

فدرال آمریکا، در آخرین مطلب خود پیرامون بیت کوین (BTC) و بازار رمز ارز بیان کرد که رمز ارز بیت کوین در واقع نوعی از ارز فیات محسوب می شود و تفاوت چندانی با ارزهای فیات رایج از نظر ماهیت و کارکرد ندارد. بسیاری از فعالین بازار رمز ارز و حتی اقتصاددان های بزرگ، این ادعای فدرال آمریکا را مورد نقد قرار دادند و بیان کردند که بین ارز فیات و بیت کوین، تفاوت های بسیاری وجود دارد و عملا شبیه دانستن این دو، غیر منطقی است. اما به تازگی پیتر چف (Peter Schiff)، یکی از اقتصاددان های برجسته ی دنیا و همینطور از مخالفان بازار رمز ارز به حمایت از فدرال پرداخت.

بیت کوین، یک واسط است!!

وی بیان کرد که ارز فیات دانستن بیت کوین از جانب فدرال، امری کاملا درست بوده و بیت کوین یک نوع ارز فیات است. وی افزود بسیاری از افراد بیت کوین را با طلا مقایسه می کنند که این کار بسیار نادرستی است. طلا ذاتا ارزشمند است اما بیت کوین در ذات خود هیچ ارزشی ندارد و نخواهد داشت. درواقع خرید و فروش ها و همچنین عرضه و تقاضاهای پوچی که برای این رمز ارز در صرافی ها شکل گرفته باعث افزایش قیمت بیت کوین شده در غیر این صورت خود این رمز ارز ذاتا ارزشی ندارد.

پیتر چف در ادامه ی صحبت خود بیان کرد که بیت کوین از یک نظر نسبت به ارزهای رایج مزیت دارد و آن بحث پشتیبانی از همه نوع دارایی است. در واقع بیت کوین آنطور که طرفدارانش ادعا می کنند یک نوع جدید از پول نیست، بلکه یک مکانیزم جدید تبادل است. بیت کوین به راحتی می تواند نقش یک واسط را بین دارایی های مختلف ایفا کند. به عبارتی می توان بیت کوین را به عنوان یک متد تبادلاتی و بدون نیاز به واسط، تعریف کرد.

چف همواره یکی از طرفداران پر و پا قرص بازار طلا بوده و بیت کوین را بارها مورد نقد قرار داد. وی در انتهای صحبت خود بیان کرد که بیت کوین مدت بسیار کمی است که در بازار مالی مطرح شده و هنوز جایگاه مناسبی ندارد که بخواهیم در رابطه با آن اظهار نظر کنیم. چف بار دیگر تاکید کرد که طلا انتخاب بسیار بهتری نسبت به بیت کوین است و نوسانات بیت کوین کار را برای سرمایه گذاری دشوار خواهد کرد.اما قابل ذکر است که در حال حاضر برخلاف گفته های این فعال اقتصادی، بیت کوین با روند بسیار مناسبی، در حال رشد و کسب جایگاه خود در اقتصاد دنیا می باشد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت