چارلی مانگر: بحران مالی رمزارزها از فاجعه مالی دات‌کام نیز بدتر خواهد بود!

راهنمای مطالعه

صنعت دارایی دیجیتال تاکنون سال بسیار قابل توجهی را رقم زده‌است، زیرا بسیاری از رمزارزها با قیمت‌های بالایی ارزش‌گذاری شده‌اند. بسیاری از کارشناسان و شخصیت‌های برجسته نیز حمایت خود را از بازار رمزارز نشان دادند. با این حال، چارلی مانگر (Charlie Munger) – دست راست وارن بافت (Warren Buffett) – اخیراً بار دیگر تردید خود را تکرار کرد و بیان کرد که تبلیغات حوزه رمزارز اشتباه هست و از بحران مالی دات کام، اثرات مخرب‌تری خواهد داشت.

در مصاحبه اخیری که با سیدنی هرالد (Sydney Herald) داشت، چارلی مانگر 97 ساله بار دیگر فاش کرد که هیچ برنامه‌ای برای ورود به بازار رمزارزها نداشته و برای او، شور و شوق ایجاد‌شده در مورد بیت کوین، اتریوم و بقیه بسیار شبیه به حباب اینترنت بین سال‌های 1995-2000 است. در آن زمان، سرمایه‌گذاران عجله داشتند تا پول خود را به استارت‌آپ‌های مبتنی بر اینترنت تزریق کنند، به این امید که این شرکت‌های نوپا به زودی به سود خود برسند:” من فکر می‌کنم رونق دات-کام از نظر ارزش‌گذاری دیوانه‌کننده‌تر از آن چیزی بود که اکنون داریم. اما به طور کلی، من این دوره را از دوران دات-کام بدتر می‌دانم”.

با این حال بسیاری ارزهای رمزنگاری شده را ابزاری مالی برای مقابله با تورم فزاینده، مانند چیزی که همه‌گیری کووید-19 و چاپ انبوه ارزهای فیات باعث شد، می‌دانند. در حال حاضر، نرخ تورم در ایالات متحده حدود 6 درصد است که به این معنی است که سرمایه‌گذارانی که دلارهای خود را حفظ می‌کنند، بخشی از ظرفیت خرید خود را در آینده نزدیک از دست خواهند داد. از سوی دیگر، بیت کوین دارای تعداد ۲۱ میلیون سکۀ از پیش تعیین شده است. بنابراین، بسیاری از سرمایه‌گذاران به عنوان سرمایه‌ای برای مبارزه با تورم رو به رشد، بودجه‌ای را به آن اختصاص دادند.

یکی دیگر از موضوعاتی که میلیاردر آمریکایی در مصاحبه خود به آن اشاره کرد، ممنوعیت کل رمزارزها که در چین در اوایل سال جاری اعمال شد، بود. جای تعجب نیست که مانگر از این حرکت حمایت کرد، در حالی که متاسف بود که ایالات متحده هنوز به سرمایه‌گذاران محلی اجازه می‌دهد تا با بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها معامله کنند.

“من فکر می‌کنم چینی‌ها تصمیم درستی گرفته‌اند که به سادگی رمزارزها را ممنوع کرد. کشور من، تصمیم اشتباهی گرفته ‌است.”

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت