چهار دلیلی که نشان می‌دهد فصل آلت‌ کوین‌ها در سال 2021 آغاز شده است!

چهار دلیلی که نشان می‌دهد فصل آلت‌ کوین‌ها در سال 2021 آغاز شده است!

راهنمای مطالعه

پس از رشد چشمگیر ارزش بسیاری از آلت‌کوین‌ها در روزهای اخیر، به بررسی 4 دلیل محتمل که نشان‌ دهنده شروع فصل آلت‌کوین‌ها هستند خواهیم پرداخت. این روزها بازار رمزارز با تب و تاب بسیار زیادی همراه است و اخیراً ارزش معاملات این بازار برای نخستین بار در تاریخ از مرز 2 تریلیون دلار عبور کرده است. نکته جالب توجه این است که بخش عمده‌ای از این رشد ارزش بازار به دلیل رشد ارزش آلت‌کوین‌ها بوده است. در دیگر سوی بازار، بیت‌کوین (BTC) طی یک ماه گذشته چندین بار برای شکست محدوده 60 هزار دلار تلاش کرده اما همچنان ناکام مانده است و این موضوع خود بر شروع فصل آلت‌کوین‌ها صحه می‌گذارد.

شاخص سلطه بیت‌کوین در کف یک ساله خود قرار دارد

سلطه بیت‌کوین بهترین شاخص برای سنجش قدرت نسبی آلت‌کوین‌ها در هر برهه زمانی است. این شاخص در حقیقت سهم بیت‌کوین را نسبت به کل بازار می‌سنجد. همانطور که پیش‌تر نیز رسانه کریپتو پوتیتو گزارش داده بود، درحال حاضر این شاخص در کف یک ساله خود پایین‌تر از سطح 56 درصد قرار دارد. آخرین باری که این شاخص به این محدوده رسید به آپریل 2020 بر می‌گردد. همچنین شایان ذکر است که طی چند روز گذشته این شاخص حمایت مهم خود را از دست داده و فرصت رشد بیشتری را برای آلت‌کوین‌ها فراهم کرده است.

رشد شدید در آلت‌کوین‌های با ارزش بازار متوسط و کوچک

در طی هفته‌های گذشته رمزارزهایی که ارزش بازار متوسط و کوچک دارند با رشد ارزش قابل‌ توجهی همراه بوده‌اند. در واقع این رشد بسیار ناگهانی بوده و نمونه‌های فراوانی در این خصوص وجود دارد. آخرین نمونه آن رمزارز وزیرکس (WRX) است که ارزش کل بازار آن حدود 1.07 میلیارد دلار بوده و فقط طی یک ماه گذشته حدود 1400 درصد بازدهی داشته است و جالب‌تر اینکه این رمزارز به لحاظ وسعت پروژه در رتبه 97 قرار داشته و همچنان ارزش بازار میلیارد دلاری دارد. این موضوع نشان می‌دهد که کل حوزه رمزارز طی چند ماه گذشته با چه رشدی همراه بوده است.

انتقال جریان سرمایه در رمزارزها

تمام نشانه‌هایی که ذکر شد با گفته‌های تحلیل‌گر مشهور، SecretsOfCrypto هم‌خوانی دارد. این تحلیل‌گر در فوریه با انتشار پستی روند جریان سرمایه و نحوه وقوع آن در طول چرخه‌های بزرگ آلت‌‌کوین‌ها را به طور خلاصه تشریح کرد. درواقع در حال حاضر سرمایه از بیت‌کوین خارج و به سمت رمزارزهای دیگر سرازیر شده و این موضوع را به خوبی می‌توان از افت شدید شاخص سلطه بیت‌کوین استنباط کرد. این تحلیل‌گر همچنین ضمن توصیف روانشناسی بازار، در رابطه با چگونگی تغییر علاقه به سمت آلت‌کوین‌ها توضیح داده است و داده‌های حاصل از گوگل ترند (Google Trend) نیز این موضوع را تایید می‌کند.

تب و تاب عرضه‌ اولیه در سال 2017 و NFT در سال 2021

این موضوع نیز یکی دیگر از نشانه‌های شروع فصل آلت‌کوین‌هاست. در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 شاهد گسترش عرضه اولیه (ICO) تعداد زیادی از توکن‌ها با بازدهی‌های فوق‌العاده‌ بودیم. در حقیقت شاید بتوان گفت که این روند بزرگ‌ترین روند در آن چرخه صعودی بوده، ضمن اینکه البته بیت‌کوین نیز برای اولین بار در آن زمان به سطح 20 هزار دلار رسید. اکنون به نظر می‌رسد که روند دیگری که حتی قدرتمند‌تر از روند عرضه ‌اولیه است در حال شکل ‌گیری بوده که همان توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT است.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت