چهار مزیت رقابتی بیت کوین نسبت به سایر آلتکوین ها!

چهار مزیت رقابتی بیت کوین نسبت به سایر آلتکوین ها! - ارز جدید

راهنمای مطالعه

در یک سال اخیر بیت کوین توانست نسبت به دیگر رمز ارزها در خیلی از ابعاد بهتر عمل کند و خیال خود را تا حدودی از آینده آسوده کند. گراف (Graf)، تحلیل گر معروف در حوزه کریپتوکارنسی سال 2020 را به عنوان یک سال همراه با موفقیت و پیشتازی برای بیت کوین دانست.

وی در مصاحبه ای که در یک ژوئن با شبکه خبری اوراسیا (Eurasia) انجام داد به مزیت های رقابتی بیت کوین نسبت به رقبا در سال 2020 پرداخت.

کمیابی

بیت کوین نسبت به بقیه اشکال ارز و حتی نسبت به اکثر رمز ارزها نیز برتری دارد و این برتری به دلیل محدود بودن بیت کوین است. در واقع یکی از برترین مزیت رقابتی بیت کوین محدودیت آن است و این محدود بودن باعث می شود که به عنوان یک ارز قابل اطمینان شناخته شود. نکته ای که حائز اهمیت است عدم کنترل بر روی منابع بیت کوین است. بارها تا به حال شاهد آن بودیم که تیم توسعه دهنده یک رمز ارز در تعداد کل منبع آن دست بردند.  درواقع اتفاقی که بارها برای ارزهای کاغذی افتاد وقتی بدون پشتوانه پول چاپ و وارد چرخه اقتصاد شد. بیت کوین از همه ی این حواشی به دور است و این یک مزیت عالی و مهم به شمار می آید. قطعا هیچ ابر کامپیوتری توان دست کاری در منبع بیت کوین را ندارد.

دخیل نبودن سیاست

یکی از دلایل اصلی محبوبیت بیت کوین، عدم دخالت دولت و سیاست بر پیکره اصلی بیت کوین است. در واقع بیت کوین با این هدف ارائه شد که به عنوان یک ارز توزیع شده، دست سیاست را از خود کوتاه کند و به افراد عادی این توانایی را بدهد که بر سرمایه و پول خود کنترل داشته باشند. Saifedean Ammous در کتاب مشهور “The Bitcoin Standard” بیان کرد که بیت کوین از همه جوانب به عنوان یک ارز برتر است. نه تنها به عنوان ارز مردمی فعالیت می کند و از اختیار سیاست مداران خارج است، بلکه می تواند رقیب سر سختی برای سیستم های بین بانکی مانند Swift باشد.

توان شبکه

در بین تمام رمز ارزهای موجود بیت کوین بیشترین قدرت شبکه را در اختیار دارد. در حال حاضر هش ریت شبکه بیت کوین در حدود 97 اگزاهش است، در حالی که توان هش ریت شبکه رمز ارز بیت کوین کش تنها در حدود 2.5 اگزاهش می باشد. بیت کوین علاوه بر توان شبکه از نظر توزیع شبکه نیز بسیار عملکرد بهتری دارد و هش ریت شبکه آن در بیشتر کشورها توزیع شده و این خود یک مزیت بسیار مثبت برای بیت کوین به شمار می رود.

وجود خارجی ندارد

یکی از مهم ترین مزیت رقابتی بیت کوین عدم هویت داشتن آن است. به طور مثال در سال 2019 مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیر عامل فیس بوک در رابطه با پروژه رمز ارز لیبرا (Libra) به واشنگتن احضار و مورد توبیخ قرار گرفت. اما هویت پشت بیت کوین کاملا ناشناخته است و در واقع وجود خارجی ندارد. شخص یا شرکتی نیست که تحت فشار قرار گیرد و فقط با یک فناوری قدرتمند روبرو هستیم. فناوری که تحت کنترل هیچ شخصی نیست.

منبع cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت