چه‌ چیزی در سال 2022 پیش‌روی بازار رمز‌ارز و بلاک‌چین است؟

راهنمای مطالعه

سال 2022 برای بازار رمزارز شروع شد و اکنون بهترین زمان برای در نظر گرفته این موضوع است که چیزی در انتظار بازار رمزارز در سال 2022 می‌باشد. سال 2021 با توانمند‌سازی موسیقیدانان مستقل، هنرمندان، وبلاگ‌نویسان و سایر تولید‌کنندگان محتوا که بر فناوری‌های دیجیتال و NFT تکیه دارند، راه را برای اقتصاد تولید‍‌کنندگان محتوا باز کرد و این اقتصاد از فناوری‌های غیر‌متمرکز نیرو می‌گیرد. مردم به دنبال راه‌حل‌های غیر‌متمرکز جایگزین بوده‌اند که منجر به رشد بی‌سابقه‌ی بخش مالی غیرمتمرکز، ظهور دیفای 2.0، توکن‌های غیر‌مثلی و توسعه‌ی وب3 شده‌اند، که همه‌ی این‌ها‌ را در سال 2021 شاهد بودیم. اما اکنون برای پیش‌بینی شرایط در سال 2022، نظرات کارشناسان این حوزه جمع آوری شد.

 احمد البلاغی از بیکونومی (Biconomy)

“سال گذشته به ما نشان داد که آینده، چند بلاک‌چینی (multi-chain) است. بسیاری از برنامه‌های غیر‌متمرکز درحال طی‌کردن این مسیر هستند و آن‌هایی‌که در این مسیر نیستند، هنوز به دنبال راه‌هایی برای استفاده از نقدینگی میان‌‌زنجیره‌ای (cross-chain) هستند. در حال‌حاضر، بسیاری از راه‌حل‌های میان‌زنجیره‌ای باعث ایجاد وقفه‌هایی در روند کاری می‌شوند؛ نیازی روزافزون به زیرساختی وجود دارد که یک رابط کاربری واحد را برای تعامل با کاربران ارائه دهد. این به برنامه‌های غیرمتمرکزی که نیاز به جابه‌جایی وجوه در سمت سرور (backend) دارند این امکان را می‌دهد تا بتوانند این کار‌را بدون هیچ اثری، یا با کمترین اثر برروی تجربه‌ی کاربر انجام دهند. چنین روندهای کاری بسیار رایج‌تر خواهند شد و کاربران نهایی برای استفاده از آن حتی نیازی به داشتن اطلاعات از فناوری بلاک‌چین نخواهند داشت.

در وب2، پرداخت‌ها و نقل و انتقالات در برنامه با حداقل کلیک انجام می‌شود. برای اینکه وب3 به پذیرش انبوه برسد، نقل و انتقالات میان‌زنجیره‌ای نیز باید در برنامه‌های غیرمتمرکز باشند. امسال سال تجربه‌های بدون دردسر وب3 خواهد بود که در نهایت، آنرا تبدیل به محور اصلی خواهد‌کرد.”

آماندا کِلِهِر از کانسنسیس (ConsenSys)

“پرداختن به چالش‌های زنان و گروه‌های اقلیت شاغل در بخش‌های بانکی و فین‌تک، و بررسی گام‌هایی که باید برای کاهش آن برداشته شود، باید در رأس برنامه‌های ما باشد. کاهش شکاف بین جوامعی که رهبری گسترش فین‌تک را برعهده دارند و نمایندگی از آنها در جامعه‌ی توسعه‌دهندگانی که درحال ساخت اکوسیستم فین‌تک هستند، برای دستیابی به نتایج عادلانه‌تر برای این شرکت‌کنندگان و همچنین کسب‌و‌کار‌هایی سودآورتر بسیار مهم خواهد بود.

ما در عصر دگرگونی شتابانی زندگی می‌کنیم و این مسئولیت بخش رمز‌ارز و بلاک‌چین است که تشویق به گسترش تنوع فکری در شرکت هایمان کنند، زیرا این بهترین راه برای تقویت نوآوری است. با توجه به توزیع ناهموار جمعیتی فعلی به سمت مردان و گروه‌های اکثریت قومی، بدیهی است که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، و هیچ راه‌حل آسانی وجود ندارد. با این‌حال، حتی با صدای اقلیت، ابتکارات برای تشویق زنان و افراد رنگین‌پوست به‌سمت مشاغل و رشد شغلی در فین‌تک به افزایش مشخصه‌ی رهبری متنوع‌تر کمک خواهد‌کرد و نشان خواهد داد که این بخش می‌تواند بخشی فراگیر باشد.”

آنکیت گائور از ایزی‌فای ‌نتورک (EasyFi Network)

“امسال برای رمزارزها بسیار حیاتی است و می‌تواند مسیر آینده آنرا تعیین کند. با وجود هزاران پروژه‌ی نوآورانه در گوشه‌و‌کنار، فناوری بلاک‌چین می‌تواند خود ‌را در خط مقدم عملیات‌های اصلی در جهان تثبیت کند. همچنین انتظار می‌رود که با اضافه کردن ارزش پولی توسط مدل‌های درآمد با بازی به محیط بازی‌ها، بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین به صورت فزاینده‌ای افزایش پیدا کنند.

اما بار دیگر، این پروتکل‌های وام‌دهی دیفای هستند که می‌توانند مرکز عملیات باشند. این پروتکل‌ها یک جریان سرمایه ایجاد می‌کنند و آن‌را به‌طور موثر بازتوزیع می‌کنند و کل صنعت دیفای را به‌دوش می‌کشند. با درنظر گرفتن پروتکل‌های وام‌دهی چند بلاک‌چینی لایه2، ارائه‌ی خدمات مالی آینده‌نگرایانه در بلاک‌چین می‌تواند به واقعیت تبدیل شود.”

کریس کالانی از فانتوم والت (Phantom Wallet)

“ما مشتاقانه منتظر گشایش در موارد جدید، یعنی بازی‌ها و پرداخت‌ها هستیم. ما فکر می‌کنیم که جذب افراد جدید راحت‌تر خواهد شد. کاهش هزینه‌ها و سرعت، در را برای بازارهای درحال‌توسعه و نوظهوری‌که ما آنهارا در موج اول رونق دیفای مشاهده نکردیم، باز خواهد کرد.

لایه‌های یک و دو، منجر‌به تست‌های بیشتری از سوی توسعه‌دهندگان خواهند شد – یکی از حوزه‌هایی که می‌بینیم، مربوط به سازمان های مستقل غیر‌متمرکز است.”

دونالد تیبو از بنیاد HBAR (HBAR Foundation)

“برندها، برندها، برندها. سازندگان، نوازندگان، تیم‌های ورزشی و برندهای مصرف‌کننده، همگی توکن‌ها و رمزارزها را مکانیزمی برای تعامل بهتر و رشد جوامع حامیان خود می‌بینند. انتظار من این است که گروه مهمی از این برندها شروع به ساخت و به‌کارگیری تجربیات توکِنیزه‌شده‌ می‌کنند، به گونه‌ای که به بخشی پیش‌فرض از فرایند ساخت هر جامعه‌ی آنلاین یا واقعی تبدیل شود.”                                  

جین توماسون از هلدینگ کاسِی (Kasei Holdings)

“با دامن‌زدن مؤسسات سرمایه‌گذاری به محبوبیت استیبل‌کوین‌ها که ریسک کمتری دارند؛ رشد پذیرش آن‌ها ادامه خواهد‌داشت. ما همچنین شاهد رشد سریع و نوآوری در اقتصادهای نوظهور خواهیم بود. پس از کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در سال 2021 در گلاسکو، تعداد زیادی از بلاک‌چین‌های سبز، فعالیت‌های توکِنیزه شده‌ی کاهنده کربن و بازی نمایی‌هایی برای رسیدگی به مشکلات آب‌ و هوایی وجود خواهند داشت. استفاده از دیفای و توکن‌های غیر‌مثلی در گیم‌فای به تازگی آغاز شده‌ است و ما با اقتصادهایی متعلق به جامعه و مسیرهایی به سمت متاورس، شاهد نوآوری‌هایی باورنکردنی خواهیم بود.

انتظارات و امیدهای شخصی من این است که همچنان به ارائه‌ی پلی از دنیای جدید به دنیای قدیم ادامه دهیم و اطمینان حاصل کنیم که در هنگام هیجان برای ایجاد نوآوری‌های باورنکردنی، بیش‌از حد خوشبین و مسرور نباشیم. ما باید اخلاقیات و نیازهای اساسی انسان را در هنگامیکه به‌سرعت از این مسیر بی‌انتها عبور می‌کنیم، در نظر بگیریم.”

لیسا ادواردز از “شروع به کار در کریپتو” (Getting Started In Crypto)

“من مشتاقانه منتظر دیدن بیت‌کوین در قیمت 100.000 دلار هستم، امیدوار بودم که در سال گذشته شاهد آن باشم و فکر می‌کنم با کاهش عرضه، تقاضا شکاف را پر خواهدکرد و بیت‌کوین را به‌خوبی به بالای 100.000 ‌دلار هدایت خواهد کرد.”

پائولو آردوینو از بیت‌فینکس (Bitfinex)

“فضای ما به قدری پویا است که همیشه پیش‌بینی آنچه‌که درپیش است، دشوار بوده. من نمی‌خواهم با بازگو‌کردن اتفاقات گذشته، چشم بسته غیب بگویم. با این‌حال، من مطمئن هستم که این فضا با سرعت زیادی به تکامل خود ادامه خواهد داد، چنانکه بسیاری از پروژه‌های نوآورانه آماده‌ی به ثمر نشستن هستند. من فکر می‌کنم که سال 2022 این پتانسیل را دارد تا سالی باشد که در‌آن پرداخت‌های توکن‌های دیجیتال به نقطه‌ی معین حداقل گره‌های لازم برای بلاک‌چین برسد. این شامل پردازشگر‌های پرداخت مانند شبکه لایتنینگ است که شاهد هجوم کاربران شبکه است و درعین‌حال مانند یک شتاب‌دهنده برای چشم‌اندازی بزرگتر از بیت‌کوین از نظر قابلیت‌های پرداختی آن عمل می‌کند.”

راجر وِر از بیت‌کوین دات کام (Bitcoin.com)

“به نظر می‌رسد که 2022 سالی باشد که اتریوم جایگاه بیت‌کوین را از لحاظ ارزش بازار، و تقریبا از لحاظ تمام معیارهای دیگر تغییر بدهد. بسیاری از کوین‌های دیگر احتمالا در سال‌های آینده همین‌کار را خواهند کرد.”

ساندرا رو از شورای تجارت جهانی بلاک‌چین (Global Blockchain Business Council)  

“در سال 2022، نداشتن درک پایه‌ای از رمزارز‌ها و فناوری بلاک‌چین، یک “خطر شغلی شرکتی” خواهد بود. از بانکداران گرفته تا مدیران شرکت‌ها تا سیاستمداران، ضروری است که همه‌ی آن‌ها همکاری کنند و تاثیرات بلاک‌چین را به طور جدی در نظر بگیرند.

علاوه بر‌این؛ برندگان سال 2022، “انتظار غیرمنتظره‌ها” را خواهند داشت و با سرمایه‌گذاری، خدمت‌رسانی به مشتریان و شرکت در روند‌های جدید، سازگاری پیدا خواهند کرد.”

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت