ژائو : آینده از آن دیفای است اما اکنون سیستم متمرکز محبوب‌تر است!

راهنمای مطالعه

ایده صرافی غیرمتمرکز ایده‌ای قوی است، اما تا زمانی که صرافی‌های غیرمتمرکز کاربر پسندتر نشود، صرافی‌های متمرکز همچنان محبوب خواهند بود. هم ‌زمان با افزایش محبوبیت سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi)، صرافی‌هایی مانند بایننس (Binance)، به دنبال راه‌هایی برای همزیستی با نوآوری‌هایی مانند دیفای هستند. چانگ ‌پنگ ‌ژائو (Changpeng Zhao)، بنیان‌گذار و مدیرعامل بایننس، گفت که دیفای فضایی نوآورانه است و صرافی‌های غیرمتمرکز در حال حاضر چالشی برای صرافی‌های عادی ایجاد نخواهند کرد.

ژائو در مصاحبه‌ای در کانال یوتیوب Boxmining، گفت دیفای بازار رمز ارز را جذاب‌تر خواهد کرد. او به‌طور خاص به بازارسازهای خودکار (AMM) به‌عنوان یک اختراع شگفت‌انگیز اشاره کرد.

«من فکر می‌کنم دیفای یک فضای واقعاً نوآورانه است و فکر می‌کنم واقعاً خوب است. در ابتدا، وقتی مردم در مورد دیفای صحبت می‌کنند، به وام ‌دهی فکر می‌کنند که می‌توانند کوین‌های خود را وام ‌دهند، اما اکنون، شما کوین‌های خود را برای تأمین نقدینگی وام می‌دهید. وقتی نقدینگی زیاد باشد، مردم بیشتر و راحت‌تر معامله می‌کنند. من فکر می‌کنم بازارسازهای خودکار اختراع جالبی هستند.»

ژائو افزود بایننس کاملاً از دیفای حمایت می‌کند و در حال انجام پروژه‌های بسیاری در دیفای و AMM است.

اما به همان اندازه که ژائو به دیفای اعتقاد دارد، او اذعان می‌کند که این یک حوزه جدید است و اکثر پروژه‌ها با شکست مواجه می‌شوند. بنابراین اگر در دیفای سرمایه‌گذاری می‌کنید، باید این را به خاطر داشته باشید. «می‌خواهم بگویم بیشتر پروژه‌ها در دیفای شکست خواهند خورد. این بدان معنا نیست که دیفای خوب نیست، اما تنها تعداد کمی از پروژه‌ها موفق خواهند شد. اما آن تعداد کمی که موفق می‌شوند به طرز شگفت‌انگیزی موفق می‌شوند.»

ژائو در ادامه افزود:

«فکر می‌کنم برای این‌که بفهمیم کاربران می‌خواهند از چه چیزی استفاده کنند، باید به آمار نگاه کنیم. امروزه اکثر کاربران هنوز هم صرافی متمرکز را انتخاب می‌کنند، زیرا کار با یک ایمیل و رمز عبور و داشتن پشتیبانی مشتری بسیار آسان‌تر از گفتن این است که از کلیدهای شخصی خود بکاپ بگیرید که اگر آن‌ها را گم کنید، دیگر به دارایی‌های خود دسترسی ندارید. به نظر من اگر ما بتوانیم بکاپ امنیتی را آسان‌تر و قابل‌استفاده کنیم، فکر می‌کنم آینده از آن DEX خواهد بود. بنابراین ما به سرمایه‌گذاری در DEX ادامه خواهیم داد و همچنین چندین پروژه اجرا خواهیم کرد.»

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت