ژانویه 2021، ماه جذاب بیت‌کوین از حیث شاخص‌های مختلف!

راهنمای مطالعه

ماه ژانویه برای بیت کوین (BTC) و بازار این رمز ارز، همراه با رکوردهای متعدد بود. علاوه بر دستیابی به سطوح قیمتی بالا، در این ماه شبکه‌ی بیت کوین توانست از حیث تعداد آدرس‌های فعال شبکه نیز رکورد جدیدی را ثبت کند. در ماه ژانویه بیش از 22.3 میلیون آدرس منحصر به فرد بطور فعال در طی این ماه، رمز ارز بیت کوین  ارسال یا دریافت کردند و این عدد برای شبکه‌ی بیت کوین یک رکورد جدید و بسیار چشمگیری است. این آمار توسط پلتفرم تحلیلی Glassnode ارائه شد.

پیشتر این رکورد در دست دسامبر 2017 بود که با 21 میلیون آدرس فعال، توانسته بود تاکنون رکورد دار این شاخص باشد. شایان ذکر است که از سال 2017، تعداد آدرس های منحصر به فرد درگیر با بیت کوین، به کمتر از 10 میلیون در ماه کاهش پیدا نکرده است. همانطور که در ابتدا اشاره شد، ماه ژانویه رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند. در این ماه  حجم معاملات بیت کوین نیز افزایش بسیار قابل توجهی داشت و جهش اصلی آن با افزایش قیمت این رمز ارز از سطح 30 هزار دلار تا 42 هزار دلار بود.

بسیاری از تحلیل‌گران، رکورد زنی شاخص‌های مختلف در شبکه‌ی بیت کوین را ناشی از نقش پررنگ موسسات مالی و حقوقی‌ها در بازار بیت کوین می‌دانند. اگر چه در روزهای اخیر، بازار بیت کوین از شور و شوق رالی چشمگیر خود افتاده و گزارش‌های مبنی بر کاهش علاقه سازمانی به بازار بیت کوین منتشر می‌شود، اما همچنان اقتصاددان‌ها به ادامه دار بودن روند ورود موسسات مالی به این بازار امیدوار هستند و بیان کردند که در سال جاری، قطعا شاهد تحول در این زمینه خواهیم بود. شایان ذکر است که برخی از تحلیل‌گران، از اتریوم به عنوان انتخاب اول حقوقی‌ها در سال 2021، نام بردند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت