ژانویه 2021، ماه جذاب بیت‌کوین از حیث شاخص‌های مختلف!

ماه ژانویه برای بیت کوین (BTC) و بازار این رمز ارز، همراه با رکوردهای متعدد بود. علاوه بر دستیابی به سطوح قیمتی بالا، در این ماه شبکه‌ی بیت کوین توانست از حیث تعداد آدرس‌های فعال شبکه نیز رکورد جدیدی را ثبت کند. در ماه ژانویه بیش از 22.3 میلیون آدرس منحصر به فرد بطور فعال در طی این ماه، رمز ارز بیت کوین  ارسال یا دریافت کردند و این عدد برای شبکه‌ی بیت کوین یک رکورد جدید و بسیار چشمگیری است. این آمار توسط پلتفرم تحلیلی Glassnode ارائه شد.

پیشتر این رکورد در دست دسامبر 2017 بود که با 21 میلیون آدرس فعال، توانسته بود تاکنون رکورد دار این شاخص باشد. شایان ذکر است که از سال 2017، تعداد آدرس های منحصر به فرد درگیر با بیت کوین، به کمتر از 10 میلیون در ماه کاهش پیدا نکرده است. همانطور که در ابتدا اشاره شد، ماه ژانویه رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند. در این ماه  حجم معاملات بیت کوین نیز افزایش بسیار قابل توجهی داشت و جهش اصلی آن با افزایش قیمت این رمز ارز از سطح 30 هزار دلار تا 42 هزار دلار بود.

بسیاری از تحلیل‌گران، رکورد زنی شاخص‌های مختلف در شبکه‌ی بیت کوین را ناشی از نقش پررنگ موسسات مالی و حقوقی‌ها در بازار بیت کوین می‌دانند. اگر چه در روزهای اخیر، بازار بیت کوین از شور و شوق رالی چشمگیر خود افتاده و گزارش‌های مبنی بر کاهش علاقه سازمانی به بازار بیت کوین منتشر می‌شود، اما همچنان اقتصاددان‌ها به ادامه دار بودن روند ورود موسسات مالی به این بازار امیدوار هستند و بیان کردند که در سال جاری، قطعا شاهد تحول در این زمینه خواهیم بود. شایان ذکر است که برخی از تحلیل‌گران، از اتریوم به عنوان انتخاب اول حقوقی‌ها در سال 2021، نام بردند.

منبع: Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *