کارتر: جنگ روسیه و اوکراین باعث نمایش برتری بیت‌ کوین نسبت به طلا شد!

راهنمای مطالعه

نیک کارتر (Nic Carter)، در مصاحبه جدیدی با پیتر مک کورمک (Peter McCormack) در پادکست بیت‌کوین چه کرد، می‌گوید امروزه طلا در مقایسه با بیت‌کوین، مشکلات زیادی دارد که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. درحالی‌که کشورهای سراسر جهان روسیه را تحریم می‌کنند و دارایی‌های این کشور را به علت نقش آن در جنگ در اروپای شرقی مصادره می‌کنند، روسیه احتمالاً برای محافظت از دارایی‌های خود از بیت‌کوین استفاده خواهد کرد. وی در صحبت‌های خود به مقایسه انواع دارایی به خصوص بیت‌کوین و طلا پرداخت.

کارتر در این رابطه بیان کرد: “موضوع این است که طلا نیز مشکلات زیادی دارد. ارسال آن سخت است، نمی‌توان گفت کالایی قابل‌حمل و نقل‌وانتقال است. تحویل فیزیکی طلا امری دشوار است. روسیه به‌نوعی خوش‌شانس است. طلاهای خود رادر خزانه‌های روسیه نگهداری می‌کند، به نظرم جایی در مسکو این طلاها ذخیره‌شده است. ذخایر طلای روسیه حدود 130 میلیارد دلار است. این تنها چیزی بود که ایالات‌متحده نتوانست از آن استفاده کند. ایالات‌متحده درواقع در حال تلاش برای کشف سیستمی است که مانع از معامله این کشور با هرکسی در ازای طلا شود. اما به هر حال آن‌ها طلا دارند، طلایی که هنوز هم باارزش است.”

طلاهای دیگر کشورها در بانک‌های مرکزی و به صورت فیزیکی در نیویورک یا لندن نگهداری می‌شود. چراکه بازارهای طلا در آنجا هستند و آن‌ها تمایل دارند که این طلا نقد شود و در بازار در دسترس باشد. بنابراین اگر این کشورها واقعاً به ایالات‌متحده یا جامعه بین‌المللی آسیب می‌رساندند و توهین می‌کردند، کلیه دارایی آن‌ها حتی طلاهایشان در یک ثانیه ناپدید می‌شد، زیرا نزد یک متولی که در بریتانیا یا آمریکا است نگهداری می‌شد. وی افزود: “بدیهی است که بیت‌کوین از این نظر که تحویل فیزیکی آن ارزان‌تر است بسیار مطلوب‌تر است، به‌راحتی می‌توان مالکیت آن را به شخص ثالث منتقل کرد، بنابراین تأیید اینکه مقدار مشخصی از آن به‌صورت ارزان و در دسترس وجود دارد، آسان است.”

منبع: Dailyhodl

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت