کارل آیکان 1.5 میلیارد دلار در بازار رمزارز سرمایه‌گذاری خواهد کرد!

کارل آیکان (Carl Icahn)، موسس شرکت آیکان و یکی از مخالفان سابق رمزارز، اخیراً در مصاحبه‌ای با رسانه بلومبرگ (Bloomberg) بیان کرد که قصد دارد در سطح وسیعی وارد بازار رمزارز شده و حدود 1.5 میلیارد دلار در این صنعت سرمایه‌گذاری کند. آیکان یکی سرمایه‌گذاران مشهور و از مشاوران اسبق دولت ترامپ بوده و بنابر آمار مجله فوربز (Forbes) دارایی‌های خالص او 15.6 میلیارد دلار است. آیکان در سال 2018 در مصاحبه‌ای با رسانه CNBC،‌ رمزارزها را مسخره عنوان کرده و بیان کرده بود که “‌شاید برای این چیزها خیلی پیر شده باشم، اما هیچ‌گاه به سراغ چنین چیزهایی نخواهم رفت”.

این درحالی است که آیکان روز گذشته بیان کرده است که قصد سرمایه‌گذاری عظیمی را بر روی بازار رمزارز دارد و ورودش به این بازار صرفاً برای خرید تعداد کمی کوین نخواهد بود.

“منظور من از سرمایه‌گذاری عظیم چیزی در حدود یک میلیارد یا یک و نیم میلیارد دلار است. نمی‌توانم دقیق بگویم.”

با این اقدام، آیکان نیز در زمره دیگر میلیاردرهایی که طی 12 ماه اخیر دیدگاهشان نسبت به رمزارز تغییر کرده و تعدادشان روز به روز درحال افزایش است قرار خواهد گرفت. وی از پاسخ دقیق به این سوال که قصد سرمایه‌گذاری بر روی کدام رمزارزها را دارد طفره رفت.

آیکان در این رابطه بیان کرد:

“اکثر رمزارزهایی که امروزه در بازار هستند به زودی از بین خواهند رفت، اما ما معتقدیم که ماهیت خود رمزارز چیزی است که ماندگار خواهد بود. حقیقت امر این است که ما هنوز هیچ رمزارزی را نخرید‌ه‌ایم، و فعلا در حال مطالعه و تحقیق بر روی این حوزه هستیم.”

آیکان بر این باور است که رمزارزهایی که دست کم به عنوان یک ذخیره ارزش قابلیت ندارند به زودی از بازار خارج خواهند شد، زیرا تنها مصونیت ارزش است که در این بازار باقی خواهد ماند.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.