کاهش دارایی صرافی بیتمکس و کسب سود برای صرافی‌های دیگر!

راهنمای مطالعه

از زمانی که دولت آمریکا صرافی بیتمکس (BitMEX) را به انجام فعالیت های غیرقانونی متهم کرده، بیش از 45 هزار بیت‌کوین (BTC) از حساب این صرافی خارج شده است. آغاز ماه اکتبر دو اتفاق ناگوار را برای بیتمکس رقم زد. ابتدا CFTC و DOJ این صرافی را متهم به انجام فعالیت های غیرقانونی کردند و در فاصله کوتاهی بعد از آن، دولت آمریکا موسسان این شرکت، از جمله مدیرعامل آن آرتور هایس (Arthur Hayes) را بازخواست کرد. در واکنش به این خبر، بسیاری از دارایی های بزرگ بلاک‌چین در بازار دچار ریزش شدند.

طی ماه‌های اخیر این اولین باری نیست که بیتمکس با مشکل روبرو می شود. نخستین بار قطعی برق و اختلال در این صرافی در پنجشنبه سیاه مانع از آن شد که کاربران معامله کنند یا دارایی هایشان را از بازار خارج نمایند.  این اتفاق باعث شد تا طی 6 ماه گذشته کاربران بیش از 100 هزار بیت‌کوین از حساب این صرافی خارج کنند. آمارها حاکی از این است که مقدار پول خارج شده از این صرافی در دو روز گذشته بی سابقه بوده است.

براساس گزارش کریستال بلاک‌چین (Crystal Blockchain)، خروج خالص پول از این صرافی طی 48 ساعت گذشته به بیش از 45 هزار بیت‌کوین رسیده است. درهمین منوال، صرافی های جمینی (Gemini)،‌ بایننس (Binance)، اوککس (OKEx) و هیوبی (Huobi) بیشترین سود را از این روند به وجود آمده، کسب کردند. طبق گزارشات منتشر شده، بیش از 20 هزار بیت‌کوین از بیتمکس خارج و به این چهار صرافی منتقل شده است.

هنوز مشخص نیست که بیتمکس نیز مانند بسیاری از صرافی های ناموفق در گوشه‌ای از زمان محو خواهد شد یا اینکه این شرکت مشکلات پیش آمده را سپری خواهد کرد. لنس مورگین (Lance Morginn) مدیرعامل گروه هوش بلاک‌چین و نماینده سابق هوملند سکیوریتی (Homeland Security) در مصاحبه ای با شبکه‌ی خبری و تحلیلی کوین تلگراف (Cointelegraph) اعلام کرد که احتمالا جریمه مالی و اخذ تعهد از مدیران برای عدم مشارکت در فعالیت‌های غیرقانونی در انتظار بیتمکس خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت