کاهش شدید احساسات منفی پیرامون بیت‌ کوین در شبکه‌های اجتماعی!

راهنمای مطالعه

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Santiment اطلاعاتی را منتشر کرده که براساس آن، احساسات اجتماعی منفی پیرامون بیت کوین (BTC) در پایین‌ترین سطح خود در دو سال اخیر قرار گرفته است. این معیار براساس شبکه اجتماعی توییتر جمع آوری شده و نسبت نظرات مثبت و منفی در این پلتفرم مقایسه شده است. چند ماه پیش بیت کوین مانند دیگر بازارها بخاطر شیوع ویروس کرونا سقوط کرد، اما بعد از مدتی شروع جدی برای بهبود داشت که احساسات اجتماعی به دنبال آن افزایش یافت. با این حال، بیشتر ماه‌های می، ژوئن و جولای، زمانی که بیت کوین در محدوده ۹ هزار دلار معامله می‌شد، دوباره روند منفی را از سر گرفت.

شبکه‌ی Santiment در تاریخ ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۲۰ بیان کرد:

“پلتفرم نسبت نظرات مثبت به منفی را نمایان می‌کند. به طور کلی، سطوح پایین قیمت احساسات منفی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در حالی که افزایش قیمت بر احساسات مثبت تاثیر می‌گذارد.”

بیت کوین در اواسط ماه آگوست به بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ یعنی ۱۲۴۰۰ دلار رسید، اما نتوانست در بالاترین قیمت یعنی ۱۳۸۰۰ دلار در سال ۲۰۱۹ قرار گیرد و تعدادی از تحلیل‌گران ادعا می‌کنند که پایین‌ترین حد در بازه زمانی طولانی نشان می‌دهد که هنوز در بازار گاوها نیستیم.

یکی دیگر از شاخص سنجش احساسات بازار، شاخص ترس و طمع بیت کوین است که در حال حاضر عدد ۴۸ در زمان نوشتن مقاله نشان می‌دهد. این معیار ترکیبی از عواملی مانند نوسانات، حرکت و حجم بازار، تعامل شبکه‌های اجتماعی، تسلط بر بازار و روند فعلی حاصل شده است. در بیشتر ماه آگوست، شاخص ترس و طمع بیت کوین بالای ۱۱ هزار دلار در محدوده طمع شدید قرار داشت. کمترین میزان آن در مارس و آوریل بود که ترس شدید گریبان بازارهای جهانی را گرفت.

پلتفرم محبوب معاملاتی Tradingview همچنین دارای شاخص‌های احساسی خاص خود برای دارایی‌ها می‌باشد که از تعدادی شاخص فنی گرفته شده است. بیت کوین در بیشتر ماه‌های سال‌ جاری با بازار سهام ارتباط زیادی داشته است، با این حال، «اثر سپتامبر» اصطلاحی می‌باشد که بوجود آمده است، زیرا ماه تاریخی بوده که برای اثر بازده بازار سهام بر رمز ارزها ضعیف است، همانطور که Santiment گزارش کرده است، این موضوع می‌تواند در احساسات اجتماعی منعکس شود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت