کاهش علاقه بازار خرده فروشی در بیت ‌کوین نسبت به سال 2017!

راهنمای مطالعه

مقایسه نمودارهای بیت کوین (BTC) در روند صعودی سال 2017، تفاوت‌های فاحشی با نمودار فعلی دارد. سه سال پیش، قیمت بیت کوین با موج جهشی به بالاترین قیمت خود در آن زمان یعنی 20 هزار دلار رسیده بود و اکنون نیز قیمت بیت کوین در 27 دسامبر به بالاترین رقم خود که کانال 28 هزار دلار می‌باشد، رسید. قطعا در این مسیر، هولدرهای بیت‌کوین سود قابل توجهی را بدست آورند اما کسانی که در سال 2017 به دلیل ترس از دست دادن سرمایه، دارایی تبدیل شده خود به رمز ارز‌ها را با عجله زیاد در اوایل سال 2018 به فروش رساندند دچار ضرر شدند.

طبق تجزیه و تحلیل Skew که با استفاده از داده و اطلاعات ترند گوگل منتشر شده است، با افزایش قیمت بیت کوین در روند صعودی اخیر، هیچ علاقه‌ای از سمت بازارهای خرده فروشی مشاهده نشده است. ICOها، محرک اصلی تب و تاب رمز ارزها در سال 2017 بود، زیرا در آن زمان هر روز شاهد رونمایی از یک پروژه جدید بودیم. در سال 2018، مقررات سخت گیرانه‌ای باعث لغو شدن اکثریت آن‌ها شد و به باقی رمز ارز‌ها نیز ضربه سنگینی وارد کرد که بسیاری از آن‌ها هرگز بهبود نیافتند.

اما سال 2020، روند متفاوتی در پیش گرفت و بیت کوین پیشتاز بی چون چرای فعلی بازار می‌باشد. هر روز این رمز ارز تسلط خود را بر بازار افزایش داده و رشد می‌کند، اما با این وجود خرده فروشان کمتری در این روند صعودی به بازار جذب شدند و از خود علاقه نشان دادند. جاش راجر (Josh Rager) تحلیل‌گر مطرح بازار رمز ارز، بیان کرد که از نظر وی تا زمانی که قیمت‌ آلت‌ کوین‌ها و بیت کوین جهش چشمگیری را تجربه نکند، خرده فروشان به بازار رمز ارز علاقه‌ای نشان نخواهند داد.

وی افزود: “به شخصه فکر نمی‌کنم تا افزایش قیمت بعدی بیت کوین تا مرز 50 هزار دلار، خرده فروشان به این بازار جذب شوند.”

همچنین قابل ذکر است که بیت کوین تنها ثمره بازار رمز ارز نیست و رمز ارزهای دیگر مانند اتریوم هم امکان سود آوری و افزایش دارایی را دارند. بسیاری از تحلیل‌گران سال 2021 را سال اتریوم می‌دانند و بیان کردند که این رمز ارز به شکوفایی خواهد رسید. بیت کوین ذخیره با ارزشی در برابر سیاست‌های مخرب اقتصادی و چاپ پول است، در حالی که اتریوم یک لایه اساسی برای یک چشم انداز مالی جدید در سیستم مالی غیر متمرکز به شمار می‌رود.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت