کره جنوبی از خرید و فروش رمزارزها، مالیات خواهد گرفت!

کره جنوبی از خرید و فروش رمزارزها، مالیات خواهد گرفت! - ارزجدید

راهنمای مطالعه

تا به امروز کره جنوبی یکی از کشورهای فعال در زمینه‌ی رمزارز بوده اما هیچ‌گاه قانونی درباره مالیات این ارزها تصویب نکرده بود.

اما طبق اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری The Korea Times، وزارت خانه اقتصاد این کشور در حال تدوین قانونی است که از سال آینده این صنعت و خرید و فروش آن را مشمول مالیات کند.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که اساس رمز ارزها بر ناشناس بودن است و دولت کره چگونه می‌خواهد شناسایی کند که چه کسی چه مقداری خرید یا فروش داشته است؟

خرید و فروش ناشناس دیگر در کره قانونی نیست. اکثر صرافی‌هایی که در کره جنوبی فعالیت می‌کنند باید حساب کاربران خود را به حساب بانکی آن‌ها متصل کنند تا مجوز فعالیت به صورت قانونی را در این کشور داشته باشند. درواقع خرید و فروش ناشناس دیگر در کره وجود نخواهد داشت. به این صورت دولت به حساب افراد در داخل صرافی‌ها دسترسی خواهد داشت و اطلاعات آن‌ها را جمع‌آوری و با توجه به میزان خرید و فروش آن‌ها میزان مالیات را مشخص خواهد کرد.

بیت کوین و رمزارزها در کره بسیار فراگیر شده بود و همین امر باعث شد دولت این قوانین دست‌وپا گیر را تدوین کند.

البته ادعای دولت مبنی بر دسترسی به حساب کاربران صرافی‌ها برای کنترل فساد و پول‌شویی بیان‌شده، اما تدوین قانون مالیات نشان‌دهنده این است که جدا از بحث جلوگیری از پول‌شویی، دولت به دنبال کسب درآمد نیز می‌باشد. این امر با بنیان بیت کوین ناسازگار است. یکی از اهداف اصلی ارائه بیت کوین، عدم کنترل دولت بر روی سرمایه افراد بود.
منبع Bitcoinist

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت