کریگ رایت، ساتوشی ناکاموتو خالق افسانه‌ای بیت‌کوین نیست!

راهنمای مطالعه

سرانجام نتیجه شکایت دیوید کلیمن (David Kleiman) از کریگ رایت (Craig Wright)، شخصی که خود را خالق بیت‌کوین معرفی کرده‌ بود، مشخص شد. هیئت ‌منصفه دادگاه به این که کلیمن در ساخت شبکه بیت‌کوین، با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو همکاری نداشته، رای دادند و به همین دلیل او حق دریافت بخشی از سرمایه میلیاردی ساتوشی ناکاموتو فرضی را ندارد. علاوه بر این دادگاه، رایت را به خاطر استفاده غیر مجاز از سرمایه شرکت مشترک او و کلیمن (W&K) 100 میلیون دلار جریمه کرد. بعد از مرگ دیوید کلیمن در سال 2018، دعوای شریک او، رایت، با ایرا کلیمن (Ira kleiman)، قیم و برادر او، وارد یک دعوی حقوقی شد.

ایرا کلیمن ادعا می‌کرد که رایت حق مالکیت معنوی یک مشارکت تجاری بین رایت و کلیمن را از دیوید کلیمن سلب کرده است. همچینین ایرا مدعی شد او با کلاهبرداری سهم دیوید کلیمن از بیت‌کوین‌های مشترک را از او گرفته بود. اما رایت در اقدامی‌ عجیب خود را ساتوشی ناکاموتو خالق بیت‌کوین معرفی کرد. شواهدی بسیاری بر رد ادعای او وجود دارد من‌جمله اسناد جعلی که در جریان دادرسی کشف شد. شایان ذکر است که رایت تاکنون بارها در رابطه با این که خالق بیت‌کوین می‌باشد صحبت و ادعا کرده اما نتوانسته است این موضوع را به جامعه رمزارز اثبات کند.

درواقع حکم هیئت ‌منصفه فرض را بر این گذاشته که دادگاه رایت را به عنوان ساتوشی ناکاموتو به رسمیت شناخته باشد و در این روند، بسیاری از رسانه‌ها به اشتباه تصور کرده بودند که دادگاه به دنبال تشخیص هویت اصلی ساتوشی ناکاموتو است. اما موضوع اصلی این پرونده درگیری حقوقی بین بیت‌کوین‌های مشترک رایت و کلیمن می‌باشد. بنابراین هنوز به طور رسمی سندی مبنی بر ساتوشی ناکاموتو بودن رایت منتشر نشده است.

منبع: TheBlockCrypto

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت