کسب سود در بستر وام‌دهی در زمان هولد کردن!

در چند سال گذشته، تعداد شرکت‌هایی که به زمینه وام‌دهی ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند رو به افزایش است. این پلتفرم‌های متمرکز یا غیرمتمرکز، پس اندازکنندگان رمز ارز را با افرادی که به دنبال قرض گرفتن دارایی هستند ارتباط می‌دهند که در ازای آن سود می‌پردازند. این اتفاق بسیار جذاب به نظر می‌رسد، نه تنها کسی که مدت‌هاست در بستر رمز ارز فعالیت می‌کند می‌تواند افزایش ارزش سرمایه خود را ببیند، بلکه می‌تواند همزمان آن را رشد دهد. با این حال، برای افرادی که علاقه‌مند به انجام این کار هستند بسیار مهم است که تحقیقات زیادی را انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند که دارایی‌های دیجیتال خود را به یک سازمان معتبر که دارای المان‌هایی برای اطمینان از اینکه پس انداز آن‌ها در هر زمان و شرایطی به خطر نمی‌افتد، سپرده‌اند.

با ذخیره منابع ارز دیجیتال خود با در یک سرویس وام دهنده، می‌توانید دارایی‌های دیجیتال خود را به کار بگیرید تا برای شما سودآور باشند. اما اگر رمز ارز برای چندین سال در یک کیف پول سرد (Cold Wallet)، باقی بماند، عایدی از بابت افزایش کمیت دارایی نخواهد داشت. مطمئناً می‌توانید دستاوردهای بزرگی مانند جهش بیت کوین (BTC) از 30 هزار دلار به 60 هزار دلار در شش هفته اول سال 2021 را مشاهده کنید. اما همچنین می‌تواند افت طولانی مدت نیز داشته باشد، مانند زمستان رمز ارز در سال 2017 تا سال 2018، زمانی که بیت کوین از بیش از 20 هزار دلار به کمتر از 4 هزار دلار کاهش یافت و تقریباً سه سال طول کشید تا ارزش این دارایی دیجیتال بار دیگر به آن سطح برسد.

همچنین هولد کردن بیت کوین، اتریوم (ETH) و آلت کوین‌ها در کیف پول سرد از نظر اقتصادی یک نقطه ضعف دارد: اگرچه ممکن است ارزش آن‌ها افزایش یابد، اما در نهایت برای سرمایه‌گذاری عملکرد مناسبی ندارند. در حال حاضر شاهد وضعیت بسیار مشابهی در جهان ارز فیات هستیم، جایی که نرخ بهره در بسیاری از اقتصادهای بزرگ در کمترین میزان خود باقی مانده است. این یک خبر فاجعه بار برای پس اندازکنندگان است، آن‌ها در واقع به دلیل تورم ضرر می‌کنند و متأسفانه به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها نرخ بهره افزایش قابل توجهی داشته باشد.

اما روش‌هایی وجود دارد که علاقه‌مندان به رمز ارز می‌توانند اطمینان حاصل کنند که دارایی‌های دیجیتالی هر شخصی برای آن‌ها کار کند و سود کسب کند. در سال‌های اخیر، تعداد شرکت‌هایی که به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند، افزایش چشمگیری داشته‌اند. این پلتفرم‌های متمرکز، پس اندازکنندگان رمز ارز را با افرادی که به دنبال قرض گرفتن دارایی هستند، متصل می‌کنند و در ازای آن سود پرداخت می‌کنند.

هنگام انتخاب سرویس وام دهی رمز ارز باید به دنبال چه چیزی باشید؟

مطمئن باشید که همه چیز را از هزینه‌های دریافت شده گرفته تا مدت زمان قفل شدن دارایی مشخص باشد. اکثر سازمان‌ها از بیت کوین و اتریوم، در کنار استیبل کوین‌ها مانندDAI ، USDC و USDT پشتیبانی می‌کنند. پلتفرم‌های دیگر شما را قادر می‌سازند با دارایی محدودتر در بازار، سود دارایی‌های دیجیتال را کسب کنید، اما به طور طبیعی، از هر رمز ارزی پشتیبانی نمی‌شود.

در مرحله بعد، وقت آن است که به خرید بپردازید و اطمینان حاصل کنید که بهترین نرخ بهره را در دسترس دارید. همچنین بهتر است در مورد شرایط و ضوابطی که مربوط به واریز رمز ارز خود در یکی از این حساب‌ها هستند، عمیقاً تحقیق کنید. آیا باید به یک دوره کامل قانع شوید، یا سپرده‌گذاری حداقلی را برای خود ایجاد کنید؟ هر چند وقت یک بار سود پرداخت می‌شود و آیا این سود با رمز ارز انجام می شود یا ارز فیات؟ آیا واریز و برداشت آنی است؟ آیا هزینه‌های دیگری وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید؟

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.