کلیات طرح صیانت با 18 رای مثبت در کمیسیون مجلس، تصویب شد!

راهنمای مطالعه

اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت ظهر امروز و در فاصله تعطیلی میان دو نوبت صبح و عصر مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داده و کلیات نسخه جدید طرح صیانت با نام طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی را به رای گذاشتند. بر همین اساس کلیات این طرح با 18 رای مثبت و یک رای منفی به تصویب رسید. براساس آیین نامه داخلی کمیسیون مشترک، حداقل دو سوم از اعضای 23 نفره این کمیسیون بایستی به کلیات طرح رای مثبت می‌دادند.

این اقدام کمیسیون مشترک پیش از این با اعتراض نوری همراه شده بود. به گفته وی برگزاری جلسه کمیسیون مشترک طرح صیانت، زمانی که مجلس درگیر بررسی بودجه است، طبق آیین نامه مجلس خلاف قانون است. رئیس کمیسیون مشترک نیز در پاسخ به این اظهارات اعلام کرده بود جلسه امروز برای ارائه گزارش به مردم در خصوص عملکرد کارگروه است. اما این طرح با عجله‌ای عجیب در جلسه امروز ظهر به رای گذاشته شد و اعضای کمیسیون مشترک به آن رای مثبت دادند.

طرح صیانت نسخه‌های مختلفی داشته و آخرین نسخه آن مربوط به ویرایش نهم بهمن ماه است. این نسخه تفاوت چندان زیادی با نسخه 5 دی ماه ندارد و یک سری کلمات در آن حذف و یک سری کلمات نیز در بندهای مختلف به آن اضافه شدند. در این تغییرات جدید نهادهای مختلف برای انجام امور گوناگون این طرح مشخص شده‌اند و مجازات‌های سنگین‌تری برای بخش لو رفتن داده‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین به نظر می‌رسد با کلمات بازی شده و به جای عبارت‌هایی همچون کاهش پهنای باند، اعمال خط مشی ترافیک جایگزین شده است. هنوز مشخص نیست که طرح صیانت، چه تاثیری بر روند فعالیت بازار رمزارز در ایران خواهد گذاشت.

منبع: Digiato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت