کمیسیون اتحادیه اروپا بانک‌های روسی را از شبکه فرامرزی سوئیفت حذف می‌کند!

راهنمای مطالعه

کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن محکوم کردن اقدام ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin)، رئیس‌جمهور روسیه برای محاصره و حمله به اوکراین، تعهد نمود که در راستای منزوی کردن روسیه از سیستم مالی بین‌المللی مجموعه اقداماتی را انجام دهد.

کمیسیون اروپا اعلام کرد که تعدادی از بانک‌های روسی را از سیستم پیام‌رسانی انجمن جهانی ارتباطات مالی بین‌بانکی سوئیفت (SWIFT)؛ حذف می‌نماید. این اقدام باهدف جلوگیری از ظرفیت روسیه برای انجام پرداخت‌های فرامرزی خواهد بود.

در بیانیه مشترک که توسط کمیسیون اروپا منتشر شد، رهبران فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و ایالات‌متحده بر منافع مشترک خود در دفاع از اوکراین در برابر جنگ علیه روسیه تأکید کردند:

“ما روسیه را مواخذه خواهیم کرد و به‌طور جمعی تضمین می‌دهیم که این جنگ یک شکست استراتژیک برای پوتین است.”

کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن محکوم کردن اقدام ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای محاصره کشور اوکراین، متعهد شد که مجموعه‌ای از اقدامات را برای منزوی کردن روسیه از سیستم مالی بین‌المللی انجام دهد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، اورسولا فون در لاین (Ursula von der Leyen)، پنج اقدام پیشگیرانه را علیه مقامات روسیه اعلام نمود. این مجموعه اقدامات با حذف تعداد نامعلومی از بانک‌های روسی از سیستم پیام‌رسانی سوئیفت آغاز شد.

“در ابتدا، ما متعهد می‌شویم که اطمینان حاصل کنیم که تعداد معینی از بانک‌های روسیه از سوئیفت حذف‌شده‌اند.

این امر آنها را از فعالیت در سرتاسر جهان بازخواهد داشت و به‌طور اثربخشی به صادرات و واردات روسیه لطمه وارد می‌کند.”

— اورسولا فون در لاین (vonderleyen) 26 فوریه 2022

کمیسیون اتحادیه اروپا علاوه بر قطع روابط روسیه با سوئیفت، با «غیرفعال کردن دارایی‌های بانک مرکزی روسیه» مانع مالی دیگری برای بانک مرکزی روسیه برای نقد نمودن دارایی‌ها ایجاد می‌کند. در مورد اقدام سوم، کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد:

“ما متعهد به اتخاذ تدابیری برای محدود کردن فروش شهروندی – به‌اصطلاح پاسپورت‌های طلایی – هستیم که به روس‌های ثروتمند مرتبط با دولت روسیه اجازه می‌دهد شهروند کشورهای ما شوند و به سیستم‌های مالی ما دسترسی پیدا کنند.”

کمیسیون اتحادیه اروپا به‌زودی یک کارگروه فرا آتلانتیک را راه‌اندازی خواهد کرد تا از اجرای مؤثر همه تحریم‌ها که هدف اصلی آن مسدود کردن دارایی‌های مقامات روسیه در خارج از کشور، نخبگان و اعضای خانواده آنها است، اطمینان حاصل کند. به‌عنوان پنجمین اقدام، کمیسیون در نظر دارد هماهنگی در برابر اطلاعات نادرست و سایر اشکال جنگ ترکیبی را افزایش دهد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت