کوپرمن: اگر نمی‌توانید بیت‌ کوین را درک کنید، احتمالاً پیر شده‌اید!

لئون کوپرمن (Leon Cooperman)، مدیرعامل شرکت اومگا (Omega)، در دوران بی‌ثباتی اقتصادی به مردم توصیه می‌کرد که در طلا سرمایه‌گذاری کنند و آن را ذخیره ارزش بهتری تلقی می‌کرد. این میلیاردر آمریکایی درحالی که هنوز هم به ارزشمند بودن بیت‌کوین (BTC) اعتقادی ندارد، اخیراً بیان کرده است که افرادی که بیت‌کوین را نمی‌فهمند احتمالاً بسیار پیر هستند. علاوه براین، وی همچنین به سرمایه‌گذاران و دولت آمریکا هشدار داده که در معامله این دارایی احتیاط کنند. رشد چشمگیر قیمت بیت‌کوین در سال‌های اخیر و تبدیل به یک دارایی با ارزش 1 تریلیون دلاری در اوایل سال میلادی جاری، بدون شک توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ را به خود جلب کرده است.

به طور کلی این سرمایه‌گذاران به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول آن‌هایی هستند که معیارهای بیت‌کوین را بررسی کرده و سپس در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، مثل پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) و دسته دوم افرادی هستند که از سرمایه‌گذاری در این دارایی امتناع کرده و از آن انتقاد می‌کنند، مانند وارن بافت (Warren Buffet). به نظر می‌رسد که لئون کوپرمن، سرمایه‌گذار میلیاردر آمریکایی، در زمره اعضای دسته دوم قرار دارد. چند سال پیش، زمانی که قیمت بیت‌کوین درحال صعود به سقف 20 هزار دلاری خود بود، کوپرمن این روند رشد قیمت بیت‌کوین را غیرمنطقی و نامعقول توصیف کرد.

وی همچنین در مصاحبه‌ای با رسانه CNBC نیز بر این اعتقاد خود تاکید کرده و بیان کرده بود که رشد بیت‌کوین از منطق زیادی برخوردار نیست. با این حال وی در ادامه بیان کرده است که شاید سن و سالش عاملی است که باعث عدم درک او از این رمزارز گردیده است. “اگر نمی‌توانید بیت‌کوین را درک کنید، به این معنی است که احتمالاً پیر شده‌اید! من 78 سال دارم و سن و سالی از من گذشته و نمی‌توانم این دارایی را درک کنم.”

اگرچه کوپرمن به دانش محدودش در رابطه با این رمزارز اذعان کرده است، اما با این حال به دولت آمریکا هشدار داده تا در تعامل با این دارایی بسیار محتاط باشند. علاوه بر این، او با دیدگاه السالوادور (El Salvador) مبنی بر پذیرش رسمی بیت‌کوین به عنوان یک ارز قانونی مخالف بوده و معتقد است که مقامات و مسئولین نباید با چنین پیشنهادی موافقت کنند. وی بر این باور است که پذیرش بیت‌کوین به عنوان یک ارز جایگزین برای دلار، به نفع دولت آمریکا نخواهد بود.

منبع: Cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *