کیف پول شما، هویت شما در وب 3 خواهد بود!

راهنمای مطالعه

همه‌چیز درباره هویت وب 2 (Web2) مربوط به آدرس‌های ایمیل مرتبط و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی است. علتی که وب 3(Web3)  قرار است جا پای وب 2 بگذارد، این است که کلید جدید در کیف پول‌های رمزنگاری؛ ایدی (ID)خواهد بود.

هویت دیجیتال از اولین روزهای اینترنت یک موضوع پرتنش بوده است. وب2 شکاف بین زندگی آفلاین افراد، هویت آنلاین و عادات خلاقانه و مصرف‌کننده را پر کرد که این امر جای خود را به یک تجربه اینترنتی کاملاً یکپارچه داده است که تا حد امکان شخصی و هدفمند طراحی‌شده است. ازآنجایی‌که مرحله جدیدی از تعامل مجازی و هویت دیجیتال در پیش روی استفاده‌کنندگان فضای مجازی قرار دارد- که حتی بیشتر از وب2 به هم مرتبط است – باید درباره شخصی‌سازی و مالکیت با چشم‌اندازی به آنچه در دنیای وب2 باید عمل می‌کرد اما نکرد، تجدیدنظر کنیم.

درحالی‌که هیچ طرحی برای رویه هویت وب3 وجود ندارد، ما می‌توانیم خط سیری را که هویت دیجیتال در متاورس (metaverse ) دنبال می‌کند، پیش‌بینی کنیم. این مسیر هم‌اکنون در حال شکل‌گیری است.

هر چیزی که می شناسید، غیرمتمرکز است

همان‌طور که می‌دانیم، تقریباً تمام جنبه‌های اینترنت برای تمرکززدایی آماده هستند. سرویس‌های چت و پیام‌رسانی خصوصی و رمزگذاری شده هستند، جستجوها به‌صورت ناشناس است، و تراکنش‌ها بین حساب‌های بانکی فردی (البته باواسطه) انجام می‌شود – همه نشانه‌ها به سیستمی اشاره می‌کنند که توسط کاربر کنترل می‌شود و به‌جای مجموعه‌ای از افراد تنها به شخص پاسخ می‌دهد.

پس از ظهور اینترنت اولین باری نیست که ما شاهد این پیشرفت هستیم. رادیو به‌عنوان مجموعه‌ای از ایستگاه‌های ای‌ام (AM )شروع به کار کرد، تکنولوژی این دستگاه به‌تدریج گسترش یافت و اف ام (FM )را در برگرفت و سپس قابلیت‌های ماهواره‌ای را توسعه داد که دسترسی جهانی به ایستگاه‌های مختلف را فراهم کرد. وب 3 و نحوه عملکرد هویت در آن تقریباً با رادیو ماهواره‌ای مرتبط است. بنابراین، در تاریخ سیستم‌های ارتباطی مدرن، نوک پیکان به سمت تمرکززدایی نشانه می‌رود. 

در این فضای جدید، کیف پول رمزنگاری افراد کلید حضور آن‌ها در متاورس خواهد بود، از ورود به بازی‌ها گرفته تا کمک به آنها در ساخت مجموعه توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و اجازه به آنها برای انجام تجارت. کیف پول‌های کریپتو به هر کاری که کاربران از قبل در اینترنت انجام می‌دهند و در هر فعالیت آنلاینی که قرار است انجام دهند متصل خواهند شد.

افرادی که به بازارهای سنتی عادت کرده‌اند ممکن است با انقلاب مالکیت مبتنی بر رمزارز، گیج، مرعوب و حتی منصرف شوند. اما این وسیله (هویت)، نه هدف (هویت)، است که در حال تغییر است.

 کیف پول رمزنگاری کاربر به‌عنوان یک کلید عمل می‌کند و به تمام دامنه‌ها، املاک و مستغلات، ان اف تی‌ها (NFT ) و سایر دارایی‌های مجازی دسترسی خواهد داشت. اگر شخصی این کلید را گم کند، برای تمدید آن باید تا پایان دوره آن صبر کنند. با این اوصاف، کیف پول آن‌قدر برای هویت آنلاین همه به صورت یکپارچه عمل خواهد کرد که بعید به نظر می‌رسد که ضرر کلی اتفاق بیفتد، و شرکت‌هایی وجود دارند که به‌طور فعال در حال توسعه راه‌حل‌هایی برای مبارزه با چنین ضررهایی هستند.

هویت افراد به‌خودی‌خود تغییر نخواهد کرد، بلکه در رابطه با مالکیت تغییر خواهد کرد. به‌عنوان مثال، کیف پول‌های کریپتو در خرید دامنه‌های وب ایفای نقش خواهند کرد. ناظران شخص ثالث مانند شرکت‌های اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص داده‌شده (ای سی آی ان ان)( (ICANN دیگر دسترسی خاصی بر توانایی کاربران برای خرید یک دامنه سطح بالا (تی ال دی) (TLD) یا حذف یک زیر دامنه از آن نخواهند داشت و کاربران مجبور نخواهند بود برای ثبت دامنه از آن‌ها درخواست کنند. اجازه انجام این کار را خودشان مالکیت دامنه‌ها به‌تازگی دائمی خواهد شد. حتی حذف یک زیر دامنه از یک تی آل دی که قبلاً متعلق به آن بود، مالکیت نامحدود آن زیر دامنه را به کاربر اعطا می‌کند.

 این‌همه فقط از طریق کیف پول رمزنگاری امکان‌پذیر خواهد بود. با هیاهویی که در اطراف متاورس و NFT ها دیده‌ایم، اتریوم و سایر آدرس‌های کیف پول مجرای اصلی برای جمع‌آوری ثروت مجازی خواهند بود.

کلیه این توضیحات به این معنی نیست که وب 2 به‌طور کامل یا بلافاصله منسوخ می‌شود. وب 2 محو نمی‌شود، اما در فضاهای وب 3 گنجانده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، مالکیت دامنه با استانداردهای شرکت‌های اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص داده‌شده سازگار خواهد شد، به این معنی که مالکان فردی به همان مشروعیتی که درگذشته با به‌دست آوردن یک دامنه از طریق شرکت‌های اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص داده‌شده دست یافتند، دست خواهند یافت.

خدماتی مانند پی پال (PayPal )به‌طور طبیعی وجود خواهند داشت: این حساب‌ها درنهایت به‌جای آدرس ایمیل به یک آدرس کیف پول متصل می‌شوند. این تغییر در حال حاضر در پلتفرم‌های اصلی مالی و خرده‌فروشان اتفاق می‌افتد.

 ساده و در دسترس

 با توجه به امکانات کیف پول‌های کریپتو، آینده خرید دامنه و هویت دیجیتال، ذهنیت سود جمعی را با مالکیت فردی جفت می‌کند. این روش شناسایی آنلاین ما را متحول خواهد کرد. رکوردهای سرویس نام دامنه دی ان اس (DNS) که برای ردیابی آدرس‌های اینترنتی به آدرس‌های ای پی (IP) استفاده می‌شوند، تاکنون برای حل‌کننده‌ها موردنیاز بوده‌اند، اما این وضوح به‌صورت بومی در یک محیط کاملاً واقعی وب 3 رخ می‌دهد. به روشی مشابه، بسیاری از مراحل اضافی موردنیاز در فرآیندهای مالکیت و شناسایی وب 2 غیرضروری خواهند بود.

 این تغییرات درنهایت منجر به اثبات غیرقابل تغییر هویت در بلاک‌چین خواهد شد. هنگامی‌که کاربر ملکی را خریداری می‌کند، خواه دامنه باشد یا NFT، مالک آن خواهد شد. هیچ سازمانی نمی‌تواند آن مالکیت را پس بگیرد یا دست‌کاری کند. هدف اصلی، دسترسی در سراسر فرا جهان است. ما نیاز به توسعه سیستم‌هایی داریم که دوام، عملی بودن و سودمندی را ارتقا می‌دهند تا بتوانیم اینترنت مناسبی برای همه ایجاد کنیم.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

هیچ محتوایی موجود نیست

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

هیچ محتوایی موجود نیست

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت