۱۰ راه‌حل ساده برای انتخاب رمز ارز مناسب برای سرمایه‌گذاری!

اگر از خود می‌پرسید که باید روی کدام «ارز رمزنگاری شده» (cryptocurrency) سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است بدانید که پاسخ به این سوال نیازمند دانستن چند نکته «بنیادی» (Fundamentals) است.

انتخاب یک نوع ارز رمزنگاری شده برای سرمایه‌گذاری چندان هم سخت نیست. فقط کافی است ابتدا کمی تحقیق کنید؛ بنابراین در این راهنما، ما ۱۰ راه‌حل آسان برای تصمیم‌گیری در مورد ارزهای رمزنگاری شده برای شما آورده‌ایم.

چرا به اصول بنیادی یا فاندامنتالی نیاز دارید؟

از آنجا که مبتدیان بسیاری در دنیای رمزنگاری وجود دارند، اکثر مردم اساساً مفهوم سرمایه‌گذاری را نمی‌دانند. آن‌ها فقط می‌شنوند که فلان رمزارز خوب است، آن را می‌خرند و منتظر می‌مانند تا قیمت آن سر به فلک بکشد!

اما اشتباه نکنید، این بدترین کار ممکن است!

اگر در یک ارز رمزنگاری شده سرمایه‌گذاری می‌کنید، از دلایل این امر اطمینان حاصل کنید – در غیر این صورت ریسک بزرگی را متحمل می‌شوید!

بنابراین ما در این مطلب ۱۰ روش آورده‌ایم تا تصمیم‌گیری در مورد ارزهای دیجیتال را برایتان راحت کنیم. با ما همراه باشید.

جامعه ارزهای رمزنگاری ‌شده

بخشی از موفقیت ارز رمزنگاری شده به جامعه آن‌ها مربوط است – بنابراین به دنبال ارزهای رمزپایه با اجتماعات قوی و پیروان وفادار باشید؛ زیرا این نشان می‌دهد مردم علاقه و اعتقاد واقعی به ارز رمزپایه مورد نظر دارند.

از طریق برخی از انجمن‌های «ساب ردیت» ‌(subreddits) و کانال‌های یوتیوب، می‌توانید بازخورد جوامع رمزارزها را ببینید و بدانید که آن‌ها درمورد سرمایه‌گذاری‌های بالقوه خود چه می‌گویند.

اگر در مورد کوین‌ها سردرگم هستید، رفتن به انجمن‌ها و بررسی انجمن‌ها در ردیت یک راه عالی برای شروع درک فضای تبلیغاتی پشت یک آلت‌کوین است و اینکه آیا باید سرمایه‌گذاری کنید یا خیر؟

همچنین در ردیت خواهید دید که برخی از مفاهیم دشوار و فنی اغلب در این بخش‌ها تجزیه‌ و تحلیل و توضیح داده می‌شوند.

جوامع ارزهای رمزنگاری بزرگ معمولاً دارای انجمن‌های ردیت بسیار فعالی هستند؛ اما حتی جوامع کوچک‌تر نیز بسیار مفید بوده و معمولاً از پاسخ‌گویی به هر سوالی خوشحال می‌شوند؛ بنابراین اگر برای درک نحوه کارکرد فرآیند، فناوری و … به کمک نیاز دارید، انجمن‌ها مکان خوبی برای شروع به شمار می‌روند.

تحلیل بنیادی (Fundamental)

«تجزیه و تحلیل بنیادی» (Fundamental Analysis) به زبان ساده به معنی پایه‌های هر سرمایه‌گذاری است – تیم آن‌، جاه‌طلبی، نقاط قوت و … اگر تازه وارد دنیای ارزهای رمزنگاری شده‌اید، نگران اصول فاندامنتال نباشید. در بلندمدت، تحلیل بنیادی دقیقاً مانند تجزیه و تحلیل فنی (Technical Analysis) به شما کمک خواهد کرد؛ بنابراین درک چگونگی انجام تحلیل بنیادی به شما کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری در مورد سرمایه‌گذاری بگیرید. همچنین در بازاری که بیشتر مردم به دنبال آلت‌کوین‌های با کیفیت پایین هستند، تجزیه و تحلیل فاندامنتال به شما امکان می‌دهد گندم را از دانه جدا کنید (یا همان مو را از ماست بکشیدِ خودمان)….

تیم ارز رمزنگاری شده

یکی از مهم‎ترین مواردی که بهتر است در مورد آن تحقیق کنید، تیم ارز رمزنگاری شده است. در واقع، تحقیق و بررسی تیم پشت ارز رمزنگاری شده یکی از مهم‌ترین عواملی است که روی رمزارز تاثیر می‌گذارد.

چند نکته در مورد تیم‌ها وجود دارد که باید بررسی کنید:

  • چه کسی پشت ارز رمزنگاری شده است؟
  • آیا به تخصص آن‌ها اعتماد دارید؟
  • آیا آن‌ها بلند پرواز هستند؟
  • آیا آن‌ها سابقه موفقیت بالا و اثبات شده‌ای دارند؟

این‌ها همه سوالات مهمی هستند که هنگام تصمیم‌گیری در مورد هر ارز رمزنگاری شده‌ای که قصد سرمایه‌گذاری روی آن را دارید، باید بررسی کنید؛ زیرا این تیم است که باید بتواند رمز ارز را به سمت موفقیت هدایت کند وگرنه سرنوشت آن رمزارز شکست خواهد بود.

تکنولوژی

علت بخش عمده‌ای از موفقیت ارزهای رمزپایه مربوط به فناوری‌های زیربنایی آن است:

شما باید درک کنید که عملکرد هر ارز رمزنگاری شده  در برابر رقبای آن چگونه است- و چه چیزی باعث متمایز شدن این فناوری در بین بقیه رمزارزها شده است. به دنبال مبتکران بزرگ باشید.

وایت پیپر (White paper) رمزارز مورد نظر را ببینید.

هر وقت ارز رمزنگاری شده جدیدی منتشر می‎شود، آن‌ها (تیم توسعه دهنده) معمولاً یک وایت‌پیپر نیز منتشر می‌کنند. این مقاله، هدف، فناوری مورد استفاده، نحوه کار و چشم‌انداز کلی رمزارز را مشخص می‌کند.

یک وایت‌پیپر یکی از بهترین مکان‌ها برای ارزیابی فاندامنتالی یک کوین است – و تا زمانی که مقاله وایت‌پیپر آن را نخوانید هرگز نباید در آن سرمایه‌گذاری کنید. شاید لازم باشد کمی از اصطلاحات فنی موجود در وایت‌پیپر را نادیده بگیرید؛ اما اجازه ندهید که فنی بودن وایت‌پیپر مانع مطالعه آن شود. وایت‌پیپر ۱۰۰ درصد ارزش خواندن دارد؛ زیرا منبع بسیار خوبی برای درک رمزارز است. به علاوه هرچه مقالات وایت‌پیپر بیشتری بخوانید، در شناسایی رمزارزهای برنده در بلندمدت بهتر عمل خواهید کرد.

چشم انداز

چشم‌انداز ارز رمزنگاری شده بسیار مهم است:

باید مطمئن شوید که این کوین حداقل برای ۵ الی ۱۰ سال آینده در دسترس خواهد بود و اگر رمزارز به طولانی‌مدت فکر نمی‌کند، جای نگرانی جدی است.

کوینی که چشم‌انداز و مأموریت مشخصی ندارد، ممکن است برای اعتبار صنعت رمزنگاری خطرناک بوده و احتمالاً اخلال‌گری بیش نباشد. همچنین، چه از طریق وایت‌پیپر و چه از طریق رسانه‌های اجتماعی یا وب سایت ارز رمزنگاری شده مورد نظر، سعی کنید، برنامه رمزارز را برای آینده کوین را مشخص کنید. همچنین به جامعه آن رمزارز نگاه کنید تا ببینید چه نوع تمدنی در حال ایجاد است.

رهبری رمزارز

موفقیت یک کوین توسط تیم رهبری آن مشخص و کنترل می‌شود – رهبران کسانی هستند که تصمیمات بزرگ مربوط به سرمایه شما را می‌گیرند!

رهبران کسانی هستند که مجموعه را به سمت تحقق چشم‌انداز هدایت می‌کنند؛ بنابراین در مورد تیم و رهبر آن و آنچه می‌خواهند به دست بیاوردند، حسابی تحقیق کنید. هدف این است که مطمئن شوید که رهبرانی که چشم‌انداز را رهبری می‌کنند، می‌توانند آن کوین را به موفقیت برسانند.

تاریخچه قیمت‌گذاری

تا به حال این جمله را شنیده‌اید که «بهترین پیش‌بینی‌کننده رفتار آینده، همان رفتار گذشته است؟»

البته، این همیشه صدق نمی‌کند – به خصوص در مورد ارزهای رمزنگاری شده. با این حال، نوسانات قیمت‌گذاری به شما یک تاریخچه قوی از رمزارز می‌دهد و اینکه آیا سرمایه‌گذاری قابل اتکایی برای آینده خواهد بود یا خیر.

 اعتبار و خوش نامی

آیا ارز رمزنگاری شده همیشه در دسترس هستند؟ آیا آن رمزازر شهرت بالایی دارد؟

در پایان، اگر یک ارز دیجیتال شهرت بدی دارد، بهتر است بدانید که احتمالاً نباید پول خود را برای آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید – برای موفقیت در این زمینه، رمزارزی که انتخاب می‌کنید، واقعاً باید از اعتبار و اعتماد بالایی برخوردار باشد؛ ‌بنابراین برخی از جستجوهای گوگل را دنبال کنید، به انجمن‌های رمزنگاری نگاه کنید و ببینید مردم درباره ارز رمزنگاری شده مورد نظر چه می‌گویند.

نقشه راه (Road Map)

وقتی که دارید فکر می‌کنید که در کدام یک از ارزهای رمزنگاری‌شده سرمایه‌گذاری کنید، باید به دنبال یک کوین با نقشه راه ثابت و برنامه‌های قوی برای توسعه باشید. این روش کلید موفقیت شما در طولانی‌مدت است.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید:

  • جدول زمانی مشخص برای تولید کوین را شفاف‌سازی کنید. اگر جدول زمانی مشخصی وجود نداشته باشد، این موضوع می‌تواند عدم تعهد تیم توسعه دهنده را نشان دهد.
  • چه زمانی تیم توسعه دهنده قصد دارند به روزرسانی‌های عمده را انجام دهند؟
  • اگر ارز رمزنگاری شده مورد نظر شما تعداد محدودی کوین در گردش داشته باشد، چقدر طول می‌کشد تا تمام کوین‌های وعده داده شده، استخراج شوند؟

منبع: Kingpassive

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.