10 درصد از منابع بیت کوین، در اختیار 5 صرافی بزرگ!

راهنمای مطالعه

اکوسیستم بیت‌کوین (BTC) همچنان تحت کنترل تعداد معدودی از پلتفرم‌ها و شرکت‌ها قرار دارد. براساس داده‌های وبسایت Chain.info، درحال حاضر حدود 10.6 درصد از منابع در گردش بیت‌کوین تنها توسط 5 صرافی متمرکز نگهداری می‌شود. بیش از 1.96 میلیون بیت‌کوین دراختیار صرافی‌های بزرگی چون کوین‌بیس (Coinbase)، هیوبی (Huobi)، بایننس (Binance)، اوککس (OKEx) و کراکن (Kraken) است. صرافی کوین‌بیس احتمالاً به دلیل خدمات امانت‌داری میزبان بیشترین تعداد بیت‌کوین است، به طوریکه 944904 بیت‌کوین در حدود 4.9 میلیون آدرس‌ کیف پول در این صرافی نگهداری می‌شود.

رتبه دوم متعلق به صرافی هیوبی با تعداد 323665 بیت‌کوین در حدود 901600 کیف پول است. پس از آن صرافی بایننس میزبان 289961 بیت‌کوین در 2.7 میلیون آدرس بوده و صرافی اوککس با 276184 بیت‌کوین در 339 هزار کیف پول در جایگاه چهارم قرار دارد. همچنین صرافی کراکن با 126510 بیت‌کوین در 672 هزار آدرس در رتبه پنجم قرار دارد. علاوه براین، 210 هزار بیت‌کوین دیگر نیز در 7 صرافی بیت‌فلایر (Bitflyer)، بیترکس (Bittrex)، بیت‌فینکس (Bitfinex)، پولونیکس (Poloniex)، کوین‌چک (Coincheck)، گیت آیو (Gate.io) و بیت‌استمپ (Bitstamp) نگهداری می‌شود.

این داده‌ها بیانگر این است که هنوز بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند تا مبالغ بالایی از دارایی‌های خود را در صرافی‌های متمرکز نگهداری کرده و ریسک‌های امنیتی آن را بپذیرند؛ درحالی که یکی از ویژگی‌های بنیادی رمزارز، غیرمتمرکز بودن آن است و جمله‌ای معروف می‌گوید “ تا زمانی که مالک کلید کیف پولتان نیستید، مالک هیچ بیت‌کوینی نخواهید بود”. اخیراً شرکت Chainanalysis ادعا کرده است که از 5 سال گذشته تاکنون تعداد 3.7 میلیون بیت‌کوین جابجا نشده و احتمالاً این بیت‌کوین‌ها از دست رفته‌اند. اگر این موضوع صحت داشته باشد، تعداد بیت‌کوین‌های موجود در 5 صرافی بزرگ نزدیک به 15 درصد خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت