13 هزار آدرس میلیون دلاری بیت‌کوین!

با توجه به قیمت فعلی بیت کوین (BTC)، در حال حاضر در حدود 107 واحد از این رمز ارز نیاز است تا به یک میلیونر تبدیل شوید. از آنجا که این امر به قیمت دلار بیت کوین گره خورده است، تعداد بیت کوین های ذکر شده ممکن است گرایش زیادی به نوسانات داشته باشند. همین موضوع باعث شد تا شبکه ی خبری و تحلیلی گلس نود (Glassnode) به گزارشی در رابطه با تعداد آدرس های میلیون دلاری بیت کوین بپردازد.

براساس گزارش منتشر شده توسط گلس نود، بیش از 13 هزار آدرس بیت کوین وجود دارد که حداقل 1 میلیون دلار ارزش دارند. با توجه به نمودار اسلاید بعد مشخص است که تعداد آدرس هایی با موجودی بیش از یک میلیون دلار در روند صعودی سال 2017 به رکورد بالایی رسیده اند، در حالی که عوامل دیگر تا حد زیادی بی تأثیر بوده است. این موضوع یکی از معدود شاخص های موجود در دنیای بیت کوین با نوسان بسیار پایین در طی دوران فعالیت بیت کوین می باشد.

بسیاری از این آدرس ها متعلق به صرافی ها و شرکت های مالی است و در واقع نمی توان به یک شحص نسبت داد. همچنین لازم به ذکر است که بیش از 1 میلیون بیت کوین وجود دارد که احتمالا توسط خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو (Satoshi nakamoto)، استخراج شده است. گلس نود بیان کرد که نمی توان به طور دقیق به تعداد اشخاص میلیونر بازار بیت کوین اشاره کرد. زیرا ممکن است یک شخص چندین آدرس میلیون دلاری داشته باشد و یا حتی چندین آدرس با دارایی کمتر که مجموع آن ها از یک میلیون دلار بیشتر می شود. بنابراین تنها به ارائه ی تعداد آدرس های میلیون دلاری بسنده می کنیم.

منبع: Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *