19 درصد از هش‌ ریت بیت کوین در اختیار سازمان‌ها است!

راهنمای مطالعه

یافته‌های گزارش جدید آرکین ریسرچ  (Arcane Research)، چنین نشان می‌دهد با توجه به این نکته که شرکت‌های سهامی عام سهم قابل‌توجهی در عمومی شدن هش ریت بیت‌کوین ایفا می‌کنند، کنترل هش ریت رمزارز بیت‌کوین به‌طور فزاینده‌ای در حال عمومی‌تر شدن است. بر اساس داده‌های فعلی این شرکت‌ها سهم ۱۹درصدی از استخراج بیت‌کوین و افزایش نرخ هش ریت این رمز ارز دارند. با توجه به این موضوع از ژانویه ۲۰۲۱این مقدار ۳ درصد افزایش‌یافته است.

بنا بر گزارش بیت‌کوین دات کام (bitcoin.com) ،تعداد شرکت‌های استخراج سهامی عام همچنان در حال افزایش بوده و نسبت به سایر رقبای خود در بازار استخراج ارزهای دیجیتال، رشد چشمگیرتری داشته‌اند.

با توجه به افزایش نرخ هش ریت استخراج رمزارزها به بالاترین حد خود در چند سال اخیر به جرئت می‌توان گفت استخراج بیت‌کوین شاهد روند رو به رشدی بوده است. نرخ هش ریت شبکه بیت‌کوین در حال حاضر چیزی در حدود ۲۲۲.۱۸ اگزاهش بر ثانیه (EH/S) یا به عبارتی ۲۲۲ کوینتیلیون هش بر ثانیه است.

بنابرگزارشی که اخیرا توسط آرکین ریسرچ منتشر گردیده، داده ها حاکی از این است که حدود ۱۹ درصد از هش‌ریت کنونی بیت‌کوین متعلق به شرکت‌های سهامی عام است. از جمله این شرکت‌های سهامی‌عام که در استخراج بیت نقش دارند می توان به هایو بلاک چین تکنولوژیس (Hive Blockchain Technologies)، کلینزپارک (Cleanspark)، رایوت بلاک چین (Riot Blockchain)، ماراتن دیجیتال هولدینگز (Marathon Digital Holdings)، بیت‌فارمز (Bitfarms) و هات‌ ۸ ماینینگ(Hut 8 Mining) اشاره نمود.

پیش از سال 2021 شرکت‌های سهامی عام انگشت‌شماری دست به استخراج بیت‌کوین می‌زدند این در حالی است که از ژانویه ۲۰۲۱ شاهد رشد 3 درصدی این مقدار بوده‌ایم و در حال حاضر 26 شرکت در زمینه استخراج رمزارز و علی‌الخصوص بیت‌کوین فعال هستند. جران ملرود (Jaran Mellerud) نویسنده این گزارش گفت اکثر این استخراج‌کنندگان در آمریکای شمالی جای دارند و ازآنجاکه دسترسی بیشتری به سرمایه‌دارند و قادرند سریع‌تر از سایر شرکت‌های خصوصی تجهیزات استخراج خود را گسترش دهند.

همچنین این محقق در ادامه گزارش خود اذعان می‌کند که نرخ رشد شرکت‌های استخراج سهامی عام، بسیار سریع‌تر از بازار کلی استخراج، افزایش پیدا می‌یابد. این شرکت‌ها برای افزایش بیت‌کوین تولیدی، مجبورند هش‌ریت خود را سریع‌تر از مابقی اعضای شبکه افزایش دهند.

با استناد به این گزارش ۱۹ درصد از هش‌ریت کل شبکه (۲۲۲ اگزاهش بر ثانیه) متعلق به شرکت‌های استخراج سهامی عام است، درنتیجه می‌توان گفت سهم این شرکت‌ها از هش ریت بیت‌کوین ، برابر با ۴۲.۱۸ اگزاهش بر ثانیه خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت