500 میلیون دلار بیت‌ کوین توکنیزه شده و پیش‌بینی رشد این حوزه!

راهنمای مطالعه

شرکت تحلیلی مساری (Messari) با ارائه گزارشی تخمین می‌زند که 500 میلیون دلار بیت‌کوین (BTC) برای استفاده در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در شبکه اتریوم توکنیزه شده است. با این‌حال آخرین گزارش این شرکت نشان می‌دهد که این رقم کمتر از 0.3 درصد از مارکت کپ بیت‌کوین را تشکیل می‌دهد، به این معنی که برای پروژه‌هایی که انتقال بیت‌کوین به اتریوم را تسهیل می‌کنند، فرصت‌های بسیاری برای به غنیمت بردن ارزش وجود دارد.

بنابر اطلاعات وبسایت تحلیلی DeFi Pulse، پروتکل‌های محبوب توکنیزه‎سازی بیت‌کوین یعنی WrappedBTC (WBTC) و RenVM با سرمایه‌های قفل‌شده 453 و 232.4 میلیون دلاری خود، به ترتیب رتبه نهم و دهم پروژه‌های دیفای از نظر ارزش دارایی قفل‌شده را به خود اختصاص می‌دهند. استفاده از Ren در طی یک ماه گذشته شاهد رشد انفجاری بوده است، به طوری که ارزش دارایی‌های قفل‌شده در این پروتکل از 40.9 میلیون دلار در ابتدای ماه آگوست، در حدود 470 درصد رشد کرده است.

پروتکل WBTC نیز در ماه گذشته 274 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و ارزش دارایی‌های قفل ‌شده خود را 157 درصد افزایش داده است. در ماه آگوست، تعداد بیت‌کوین‌هایی که از طریق WBTC توکنیزه شدند به طور موقت از نرخ استخراج بیت‌کوین‌های جدید عبور کرد که این امر حاکی از تقاضای فزاینده‌ی بیت‌کوین در فضای دیفای است. مساری یافته‌های این گزارش را توئیت کرده و Keep Network (tBTC) و Ren (renBTC) را به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه‌هایی که بیت‌کوین را به شبکه اتریوم می‌آورند، نشان کرد.

در ریپلای‌های این توئیت، نام بردن از پروتکل releaseKeep دور از انتظار خوانده شد، زیرا در ماه می، یک آسیب‌پذیری در کدهای tBTC، پروتکل توکنیزه سازی بیت‌کوین Keep شناسایی شد، در نتیجه این پروژه تنها دو روز پس از راه‌اندازی آفلاین شد. با این‌حال، tBTC قصد دارد نسخه دوم خود را پس از یک دور دیگر از ممیزی‌های امنیتی و آزمایشات منتشر کند، این پروتکل از ماه ژوئن در حال توزیع توکن KEEP از طریق استیک دراپ (stakedrop) بوده است. چندین پروژه کوچک‌تر نیز طی ماه‌های اخیر وارد فضای توکنیزه سازی بیت‌کوین شده‌اند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت