70% از کاربران، از رمز ارز برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات استفاده می‌کنند!

با وجود گزارش های متعدد درخصوص افزایش تعداد هولدرهای بیت‌کوین (BTC)، یک مطالعه‌ که اخیرا انجام شده نتایج متفاوتی را نشان می‌دهد. در این مطالعه، حدود 70٪ از شرکت کنندگان بیان کرده‌اند که از دارایی‌های دیجیتال خود برای خرید مواد غذایی، پوشاک و حتی آموزش استفاده می‌کنند. بلاک کارد (BlockCard) با همکاری ژورنال بیت‌کوین مارکت (Bitcoin Market) در مطالعه‌ای بر روی بیش از 35 هزار سرمایه‌گذار کریپتوکارنسی، میزان تمایل افراد به استفاده از کوین‌های خود برای پرداخت را بررسی کردند. در این تحقیق از کاربران پرسیده شد که آیا در یک سال گذشته دارایی های دیجیتال خود را خرج کرده‌اند؟روی چه محصولاتی؟ و آیا برای سال آینده نیز همین تصمیم را دارند؟

بیش از 70% افراد از ارزهای دیجیتال خود برای خرید انواع مختلفی از محصولات در سال گذشته استفاده کرده‌اند. حدود 11% برای مواد غذایی، 8.4% برای پوشاک، 12.6% برای سرگرمی و 8.4% برای آموزش از رمز‌ارز‌های خود استفاده کرده‌اند. در این میان، پاسخی که بیشترین رای را آورد (77.31%)، خرید کریپتو‌های بیشتر بود.

نتایج این گزارش حکایت از تغییر شگرف در حوزه دارایی‌های دیجیتال در سال‌های گذشته دارد؛ به طوری‌که در اوایل کاربران فقط می‌توانستند تلفن همراه خود را شارژ کنند یا در تعداد معدودی از فروشگاه‌های آنلاین پرداخت کنند اما امروز میبینیم که مردم از رمز‌ارز‌هایشان برای خرید طیف وسیعی از محصولات و خدمات استفاده می‌کنند. اگرچه این تحقیق نشان داد که بسیاری از افراد دارایی‌های دیجیتال خود را در 12 ماه گذشته خرج کرده‌اند، اما با نگاهی به مقدار مبالغ خرج شده متوجه می‌شویم که به ندرت مردم فقط از کریپتوکارنسی برای پرداخت تمام هزینه‌های زندگی استفاده می‌کنند.

حدود 59% افراد بین 100 دلار تا 10 هزار دلار در سال گذشته پرداخت کرده‌اند، به طوریکه تنها 12.2% از محصولات خریداری شده بیش از 10 هزار دلار ارزش دارد. به هرحال، اکثر مردم (76.5%) همچنان علاقمند به پرداخت با استفاده از دارایی‌های دیجیتال بوده و 14% نگهداری کریپتوها را ترجیح می‌دهند و سایر افراد نیز نسبت به این موضوع مردد بودند. همچنین برخی کاربران به موضوعاتی مانند تعداد کم فروشگاه‌های پذیرنده کریپتوکارنسی‌ها اشاره کردند. لن کین (Lan Kane) از بلاک کارد معتقد است: “درحالیکه بسیاری از رهبران حوزه بیت‌کوین توصیه به نگهداری آن دارند، تحقیقات نشان می‌دهد که هولدرهای ارزهای دیجیتال در واقع از ارزهای اینترنتی جادویی خود به عنوان پول استفاده می‌کنند.”

منبع: Cryptopotato

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.