95 درصد از بازار بیت ‌کوین در اختیار دانه درشت‌ها است!

راهنمای مطالعه

تعداد کیف پول‌های با موجودی حداقل یک واحد بیت‌کوین (BTC) هر ساله درحال افزایش است و مابقی آدرس‌ها که کمتر از یک واحد بیت‌کوین موجودی دارند تنها 5 درصد از ارزش بازار این رمزارز را تشکیل می‌دهند. داده‌های جدید نشان می‌دهد که کیف پول‌های با موجودی حداقل یک واحد بیت‌کوین که اصطلاحاً سرمایه‌گذاران دانه درشت (Wholecoiner) نامیده می‌شوند، 95 درصد از کل بازار این رمزارز را در اختیار دارند و ده‌ها میلیون کاربر با دارایی‌های کمتر از یک واحد بیت‌کوین تنها 5 درصد از ارزش بازار این رمزارز را تشکیل می‌دهند.

با وجود افزایش چشمگیر قیمت بیت‌کوین در طی سال‌های اخیر، هر ساله به طور مداوم بر تعداد این سرمایه‌گذاران دانه درشت افزوده می‌شود. در 27 نوامبر رافائل شولتز کرافت (Rafael Shultze-Kraft)، مدیر ارشد فناوری شرکت تحلیلی گلس‌نود (Galssnode)، با انتشار نموداری در توییتر اعلام کرد که درحال حاضر 800 هزار آدرس با موجودی حداقل یک واحد بیت‌کوین وجود دارد.

براساس داده‌های وب‌سایت Bit Info Charts، ارزش بیت‌کوین‌های آدرس‌های سرمایه‌گذاران دانه درشت درحدود 301 میلیارد دلار است. درمقابل، آدرس‌های با موجودی کمتر از یک واحد بیت‌کوین در مجموع 16 میلیارد دلار ارزش دارند. همانطور که در نمودار خطی مشهود است، در طول تاریخ بیت‌کوین تعداد آدرس‌های سرمایه‌گذاران دانه درشت به ندرت کاهش یافته و بیشترین میزان کاهش آن مربوط به اوایل سال 2016 است که تعداد آدرس‌های با موجودی حداقل یک واحد بیت‌کوین با کاهش 13.5 درصدی از 520 هزار به 450 هزار آدرس رسید.

علاوه‌براین، در سال 2018 نیز تعداد این آدرس‌ها رشد زیادی نداشت و از دسامبر 2017 برای 12 ماه تعدادشان بین 720 هزار تا 690 هزار آدرس در نوسان بود. براساس داده‌های سایت Into The Block، درحال حاضر 32.95 میلیون آدرس بیت‌کوین نگهداری می‌کنند که تنها 0.47 درصد از این تعداد به سرمایه‌گذاران دانه درشت تعلق دارد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت