اتفاقی نادر در شبکه بیت کوین، کاهش شدید سرعت تولید بلاک!

راهنمای مطالعه

این روزها بیت کوین (BTC) بعد از سومین هاوینگ (Halving) خود در شرایط خاصی به سر می برد. تحلیل گران و جامعه ی رمز ارز از روند آتی بیت کوین دید خاصی ندارند و نمی توان به قطع و یقین نظر داد که روند صعودی ادامه دار خواهد بود و یا به زودی شاهد روند نزولی خواهیم بود. علاوه بر بازار خرید و فروش، حوزه ماینینگ نیز شرایط مشابه ای را تجربه کرده و بسیاری از استخراج کنندگان به دلیل کاهش درآمد این حوزه و خارج شدن از بازه ی سوددهی، در حال ترک شبکه و مهاجرت به رمز ارزهای دیگر می باشند.

طبق اطلاعات و آمار منتشر شده توسط شبکه ی تحلیلی digitalik، در 18 می، تنها 95 بلاک از شبکه ی بیت کوین تولید شد و این نشان از شرایط نامساعد دوران بعد از هاوینگ بیت کوین می باشد. این شبکه ی تحلیلی بیان کرد که در ده سال اخیر تنها هشت روز بود که شاهد تولید بلاک های کمتر از 100 عدد بودیم و بیشتر این هشت روز به سه ماهه ی سوم سال 2017 باز می گردد.

اگر به روند گذشته مراجعه کنیم، تولید روزانه 100 الی 120 بلاک، بازه ی نرمال ماینینگ می باشد و تولید کمتر از 100 بلاک حامل پیام های متعددی است. سرعت تولید هر بلاک به شاخص هایی مانند میزان هش ریت شبکه و سختی شبکه وابسته است. سختی شبکه بعد از هر 2016 بلاک، نسبت به میزان هش ریت کل شبکه تنظیم و باعث تعادل سرعت تولید بلاک و هش ریت می شود. الگوریتم و هسته ی بیت کوین به صورتی نوشته شده که سعی می کند زمان تولید هر بلاک را به 10 دقیقه برساند.

شبکه ی تحلیلی digitalik در این باره بیان کرد:

“بعید می دانم با تنظیم سختی شبکه بعدی، شبکه و ماینینگ به تعادل برسد. زیرا برای تنظیم از آمار دو هفته ای استفاده خواهد شد و دو هفته ی این بازه، به دو قسمت قبل از هاوینگ و بعد از هاوینگ تقسیم می شود. بنابراین اطلاعات استخراج شده از این بازه، آمار درستی از شرایط کنونی شبکه ارائه نخواهد داد.”

با توجه به شرایط تشریح شده انتظار می رود که در هفته ی آتی نیز با کاهش سختی شبکه روبرو باشیم. اما در نهایت همه چیز به قیمت بیت کوین و روند این رمز ارز در بازار بستگی دارد. اگر قیمت بیت کوین وارد کانال های بالاتر شود و به روند صعودی خود ادامه دهد، به احتمال زیاد بسیاری از استخراج کنندگان به شبکه باز خواهند گشت.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت