احتمال خاموشی بخشی از ماینرها به دلیل افزایش سختی شبکه!

راهنمای مطالعه

در ابتدای هفته ی جاری شاهد افزایش 14.95 درصدی سختی شبکه بودیم، افزایشی که از ژانویه 2018 بی سابقه بود. کریم هلمی (Karim Helmy)، تحلیل گر و فعال صنعت استخراج بیت کوین (BTC) در گزارشی که با همگاری شبکه ی کوین متریکس (Coinmetrics) آماده کرد، به بررسی روند فعلی ماینینگ بیت کوین پرداخت. هلمی معتقد است که بعد از افزایش شدید سختی شبکه، بخشی از ماینرها دوباره مجبور به خاموشی تجهیزات خود خواهند شد و شبکه را ترک خواهند کرد. در واقع وی بر این باور است که روند بعد از هاوینگ (Halving)، این بار نیز با شدت کمتری تکرار خواهد شد.

هاوینگ و تغییرات سختی شبکه

بعد از سومین رویداد هاوینگ بیت کوین، شاهد خاموشی بخشی از ماینرها و افت شدید هش ریت و سختی شبکه بودیم و در واقع روندی اتفاق افتاد که مورد انتظار بود. اما بازگشت زودهنگام ماینرها به شبکه، اتفاقی بود که کمتر کسی در این حوزه پیش بینی کرده بود و باعث غافلگیری بازار رمز ارز شد. پیش از هاوینگ بسیاری از تحلیل گران بیان کرده بودند که تا میان مدت، شاهد کاهش سختی شبکه خواهیم بود اما در حال حاضر نه تنها روند کاهشی متوقف شده بلکه در آخرین دوره ی تنظیم سختی، این شاخص به شدت افزایش یافت و در حال حاضر به روند افزایشی خود در حال ادامه دادن است.

هلمی در ادامه ی گزارش خود بیان کرد که افزایش مجدد سختی، بخشی از ماینرها مجبور به خاموشی خواهد کرد و از شبکه خارج خواهند شد. وی با ارائه مستنداتی بیان کرد که بسیاری از ماینرها که از دستگاه هایی مانند S9 استفاده می کردند، بعد از کاهش سختی اولیه که پس از هاوینگ شاهدش بودیم و به دنبال آن افزایش قیمتی که بیت کوین تجربه کرد، به شبکه بازگشتند و فعالیت خود را مجدد آغاز کردند. اما اکنون با افزایش چشمگیر سختی شبکه، این تجهیزات حرفی برای گفتن نخواهند داشت و دیر یا زود مجبور به ترک شبکه می شوند.

این تحلیل گر به روزرسانی فارم های بزرگ را یکی از دلایل اصلی افزایش شدید هش ریت و سختی شبکه دانست. وی بیان کرد که تجهیزات نسل جدید ماینر مانند MicroBt M30s و Bitmain Antminer S19s، برای اولین بار به شبکه اضافه شدند و آمارها نشان می دهد که فارم های زیادی خود را به این تجهیزات مجهز کردند. فرآیندی که قطعا بر افزایش شدید هش ریت بی تاثیر نبوده است. شرایط پیش آمده قطعا بخشی از ماینرهای ضعیف تر را مجبور به ترک شبکه خواهد کرد و دور از انتظار نیست که به زودی شاهد کاهش چند درصدی سختی شبکه باشیم.

هلمی در انتهای صحبت خود بیان کرد که شرایط پیش آمده برای بیت کوین، می تواند بستر مناسبی را برای دیگر رمز ارزهای الگوریتم SHA256 مهیا کند و قطعا بسیاری از ماینرهایی که به علت افزایش سختی، شبکه ی بیت کوین را ترک خواهند کرد، به سمت رمز ارزهای دیگر همچون بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین اس وی (BSV) مهاجرت می کنند. بنابراین فعالان حوزه ی استخراج این رمز ارزها باید خود را برای افزایش سختی شبکه، آماده کنند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت