احتمال ریزش بیت کوین به دلیل در سود بودن 85 درصد از آدرس ها!

راهنمای مطالعه

طبق اطلاعات و آمار منتشر شده توسط شرکت تحلیلی IntoTheBlock، در حال حاضر و با توجه به رشد 2.5 برابری قیمت بیت کوین (BTC)، در حدود 85 درصد از آدرس های موجود و یا به عبارت دیگر نزدیک به 26 میلیون آدرس، در بازه ی سوددهی به سر می برند. این شرایط شاید در نگاه اول نشان دهنده ی جذابیت بالای بازار رمز ارز و به خصوص بیت کوین به عنوان پیشتاز این بازار باشد، اما بررسی های عمیق تر نشان می دهد که چنین حالتی برای آینده ی قیمتی بیت کوین مناسب نخواهد بود و باعث ریزش ارزش این رمز ارز در کوتاه مدت خواهد شد.

بدیهی است آدرسی را می توان سودده نامید که قیمت خرید موجودی بیت کوین آن، کمتر از قیمت فعلی باشد. طبق آمار منتشر شده 25.78 میلیون آدرس در بازه ی سوددهی قرار دارند و در مقابل 3.28 میلیون آدرس در بازه ی ضرر می باشند. از این بین 1.24 میلیون آدرس نیز در شرایط خنثی به سر می برند و بازه ی قیمت خریداری شده با قیمت فعلی، یکسانی دارند.

طبق نظر تحلیل گران، چنین شرایطی برای روند آتی بیت کوین مناسب نیست. بدیهی است زمانی که افراد در سوددهی به سر ببرند، احتمال عرضه ی بیت کوین خود و فروش در بازار وجود دارد. به خصوص با توجه به رویداد هاوینگ (Halving) که باعث نصف شدن پاداش شبکه خواهد شد، احتمال چنین اقدامی از سمت استخراج کنندگان وجود خواهد داشت. در واقع شروع یک روند نزولی می تواند درصد زیادی از آدرس هایی که سودده هستند را برای فروش دارایی خود تحریک کنند.

شبکه ی تحلیلی Glassnode نیز تحلیلی در این رابطه انجام داده و بیان کرد که با توجه به روند صعودی قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ، درصد بالایی از آدرس ها در وضعیت مساعد و سوددهی قرار دارند و قطعا بعد از هاوینگ و در کوتاه مدت، شاهد تزریق حجم زیادی از بیت کوین به صرافی های رمز ارز برای فروش خواهیم بود. روندی که باعث کاهش شدید قیمت بیت کوین در کوتاه مدت خواهد شد.

منبع: Coindesk

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت