افزایش بی سابقه ی سختی شبکه در طی 2 سال گذشته!

افزایش بی سابقه ی سختی شبکه در طی 2 سال گذشته!

راهنمای مطالعه

روز گذشته، شبکه ی بیت کوین (BTC) شاهد تنظیم مجدد سختی شبکه بود و این شاخص با رشد چشمگیر 15 درصدی روبرو شد. رشدی که از ژانویه 2018 تا به امروز به عنوان یک رکورد به شمار می آید. طبق گزارش منتشر شده توسط بلاک چین، در بلاک شماره ی 635,040، این شاخص با تنظیم خود به سطح 15.78 تریلیون رسید. این رشد شدید در حالی اتفاق افتاد که بسیاری از تحلیل گران معتقد بودند که بعد از هاوینگ و در میان مدت، شاهد افت هش ریت و به دنبال آن کاهش سختی شبکه خواهیم بود.

سختی شبکه شاخصی است که از هش ریت مشتق می شود. در واقع هرچقدر میزان هش ریت شبکه افزایش و یا کاهش یابد، به دنبال آن سختی شبکه نیز در دوره ی بعدی افزایش یا کاهش خواهد یافت. به طور معمول این شاخص هر 14 روز با تنظیم به حالت تعادل می رود تا در صنعت استخراج و میزان دریافتی هر ماینر فعال در شبکه، تعادل ایجاد کند. کمتر از دوماه پیش، شبکه ی بیت کوین شاهد یکی از بزرگترین افت های سختی شبکه بود و اکنون با یکی از بزرگترین رشدهای تاریخ روبرو شد.

روند افزایشی هش ریت!

بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که بین شاخص سختی و ارزش بیت کوین، ارتباط معناداری وجود دارد. بررسی روند گذشته نیز تا حد زیادی این حرف تحلیل گران را تایید می کند. در واقع با افزایش هش ریت شبکه و به دنبال آن سختی شبکه، امنیت بالا می رود و امنیت نیز به عنوان یکی از شاخص های اصلی بنیادی است که می تواند تاثیر بسزایی بر روند قیمتی یک رمز ارز داشته باشد. کوین ژانگ (Keving Zhang)، تحلیل گر بازار رمز ارز در این رابطه بیان کرد که علی رغم روند قیمتی بیت کوین، انتظار می رود روند رو به رشد هش ریت شبکه ادامه دار باشد.

بیت کوین در حال حاضر در شرایط خاصی به سر می برد و روند حرکتی نامشخصی دارد. ژانگ در این باره بیان کرد که تنها موردی که می تواند باعث توقف روند افزایشی هش ریت شبکه شود، ریزش بیت کوین و تثبیت در کانال 8 هزار دلار می باشد. درغیر این صورت حتی اگر قیمت بیت کوین در شرایط فعلی ثابت بماند، باز هم شاهد افزایش هش ریت شبکه و به دنبال آن افزایش سختی خواهیم بود. ژانگ بروزرسانی فارم های کلان بیت کوین به تجهیزات جدید و بهینه را یکی از عامل های اصلی افزایش هش ریت شبکه می داند.

منبع: Coindesk

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]