افزایش تعداد نهنگ های بازار رمز ارز پس از سومین هاوینگ بیت کوین!

راهنمای مطالعه

شبکه ی خبری و تحلیلی گلس نود (Glassnode) با انجام تحقیقی در رابطه با تعداد نهنگ های موجود در بازار رمز ارز به ارائه آمار و گزارش پرداخت. طبق آمار منتشر شده توسط این شبکه، تعداد نهنگ های بازار بیت کوین (BTC) از زمان سومین هاوینگ (Halving) تا به امروز، 2 درصد رشد داشته است. گلس نود بیان کرد که از پس از سومین هاوینگ بیت کوین، به تعداد آدرس هایی که حجم زیادی از بیت کوین را در اختیار دارند، افزوده شد و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد. حتی آمارها نشان می دهد که در ماه جاری، این روند افزایشی سرعت بیشتری به خود گرفته است.

رشد نهنگ های بازار تحت تاثیر بحران اقتصادی

طبق گزارش گلس نود از ابتدای سال جاری به میزان 233 هزار واحد بیت کوین به دارایی نهنگ ها اضافه شده است. تنها در دو ماه گذشته در حدود 2 درصد به نهنگ های بازار افزوده شده است. در این گزارش، نهنگ به آدرسی گفته می شود که حداقل هزار واحد بیت کوین در اختیار داشته باشد. در حال حاضر در بازار بیت کوین، 1840 نهنگ وجود دارد و به نظر می رسد که با توجه به شرایط پیش آمده، شاهد افزایش این آمار نیز باشیم.  نکته ی قابل توجه این است که این روند افزایشی تنها مختص به بیت کوین نبوده و در اکثر رمز ارزها چنین شرایطی مشاهده می شود.

در شرایط فعلی و به خصوص مشکلاتی که اقتصاد جهانی با آن دست و پنجه نرم می کند، بیت کوین و بازار رمز ارز به عنوان یک پناهگاه نسبتا امن شناخته شده و بسیاری از ثروتمندان و دانه درشتان اقتصاد دنیا در حال ورود به بازار رمز ارز و بیت کوین به عنوان پیشتاز این بازار می باشند. از طرفی طبق بررسی های انجام شده، میزان علاقه مندی موسسات مالی و حقوقی نیز نسبت به بازار رمز ارز بیشتر شده و نرخ ورود این موسسات، روند افزایشی را سپری می کند. بنابراین دور از انتظار نخواهد بود که در روزهای آتی نیز شاهد افزایش آدرس هایی با موجودی بیت کوین بالا باشیم.

گلس نود در انتهای گزارش خود به بررسی روند حرکتی قیمت بیت کوین و تحرکات نهنگ ها در سال جاری پرداخت و بیان کرد که با وجود جهش های خوبی که بیت کوین از نظر قیمتی داشته اما نهنگ ها هیچ اقدام قابل توجه ای مبنی بر عرضه ی بیت کوین های خود به بازار و فروش آن ها نداشتند. در واقع می توان گفت که حتی با افزایش ارزش بیت کوین، به تعداد نهنگ های بازار نیز افزوده می شود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت