افزایش چشمگیر کارمزد تراکنش شبکه بیت کوین بعد از هاوینگ!

راهنمای مطالعه

طبق اطلاعات و آمار منتشر شده توسط شبکه ی تحلیلی Bitinfocharts، میانگین کارمزد تراکنش شبکه ی بیت کوین (BTC) به بیشترین میزان خود در حدود دو سال گذشته رسیده است. در 20 می، شبکه ی بیت کوین شاهد کارمزد های بسیار بالایی بود و میانگین کارمزد تراکنش در آن روز به 6.64 دلار رسید. در اول ژانویه شاهد کارمزدهای 0.28 دلاری بودیم و نسبت به ابتدای سال تاکنون، کارمزد تراکنش های شبکه، 2300 درصد رشد داشته است.

بررسی رشد کارمزد شبکه

جهش کارمزد شبکه، به علت رشد شدید فعالیت های انجام شده و نقل و انتقالات اخیر بود. بعد از سومین رویداد هاوینگ (Halving)، فعالیت های شبکه ی بیت کوین به شدت افزایش یافت.

آمار منتشر شده توسط شبکه تحلیلی Blockchain حاکی از افزایش ترافیک شبکه بعد از رویداد هاوینگ می باشد. بعد از سومین هاوینگ بیت کوین و کاهش پنجاه درصدی پاداش شبکه، بازار رمز ارز روزهای پر جنب و جوشی را تجربه کرد و نقل و انتقالات شبکه به شدت افزایش یافت. طبق اطلاعات ثبت شده، بعد از 12 می تا کنون به دلیل رشد فعالیت شبکه، میانگین کارمزد تراکنش شبکه ی بیت کوین تا 144 درصد افزایش یافت.

در 20 می، روزی که بیشترین نرخ کارمزد شبکه ثبت شد، 94 مگ تراکنش در صف برای انتقال قرار گرفت. صف انتقال، آخرین باری که این حجم از ترافیک را به خود دیده بود به ژانویه 2018 برمیگردد، زمانی که بیت کوین در روند گاوی شدیدی قرار داشت. برای درک بهتر حجم ترافیک باید اشاره کرد که هر بلاک از شبکه ی بیت کوین، تنها توانایی پردازش 1 مگ را دارد. با اوج گیری ترافیک شبکه، کاربران برای این که در بلاک بعدی قرار گیرند مجبور به افزایش نرخ کارمزد شبکه می شوند. البته کاربران همچنان در چنین شرایطی می توانند کارمزد پایین را انتخاب کنند، اما تراکنش با تاخیر بسیار زیادی روبرو خواهد شد.

منبع: Decrypt

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت