انتقال 12 میلیارد دلار دوج‌کوین در یک روز توسط نهنگ‌های این رمز ارز !

راهنمای مطالعه

در روزهای اخیر همزمان با جهش قیمت دوج‌کوین (DOGE)،تراکنش‌های زیادی در این بلاک‌چین انجام شده، به طوریکه فقط در یک روز 12 میلیارد دلار کوین در این شبکه جابه‌جا شده است.

با ارتقاء جایگاه ارزش بازار دوج‌کوین در میان رمزارزها، اکنون دوباره سروکله نهنگ‌های این رمزارز پیدا شده و شاخص‌های این بلاک‌چین در طی 24 ساعت گذشته رکورد‌های جدیدی را ثبت کرده‌‌اند.

بر اساس داده‌های سایت بیت‌اینفوچارت (BitInfoChart)، در روز گذشته بیش از 12 میلیارد دلار دوج‌کوین در بلاک‌چین این رمزارز منتقل شده است. این درحالی است که ارزش کوین‌های منتقل شده در بلاک‌چین اتریوم (ETH) در همین روز تنها 6 میلیارد دلار بوده است.

اتریوم دومین رمزارز بزرگ دنیا به لحاظ ارزش بازار است و بلاک‌چین آن بیشترین فعالیت را در دنیا دارد به طوریکه تعداد نسخه‌های بازنگری شده‌ای (Commit) که این شبکه در هر ماه به گیت‌هاب (GitHub) ارائه می‌کند دوبرابر بیت‌کوین (BTC) است.

دوج‌کوین نوعی میم‌کوین (memecoin) است که ابتدا در سال 2013 برای شوخی ساخته شد و بخش عمده‌ای از ارزش درک شده آن بواسطه تصاویر بامزه سگ شیبا اینو (Shiba Inu) است که در لوگوی‌ آن استفاده شده است. این رمزارز توسعه‌دهندگان فعالی ندارد، و خالق آن به علت مشکلات بیکاری تمام کوین‌های خود را در سال 2016  فروخت.

با این حال، در صنعتی که خود متعهد به غیرمتمرکزسازی (Decentralization) است، دو‌ج‌کوین وصله‌ ناجوری بر پیکیره این صنعت محسوب می‌شود. چرا که تنها یکی از آدرس‌های این شبکه 28 درصد از تمام کوین‌های آن را در اختیار دارد، و 11 آدرس دیگر در مجموع 46 درصد از منابع این رمزارز را تشکیل می‌دهند. اما ظاهراً این موضوع ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت تسلا (Tesla) و طرفدار سرسخت دوج‌کوین، را تحت تاثیر قرار نداده است، به طوریکه اخیراً اعلام کرده است که اگر هولدرهای بزرگ این رمزارز کوین‌های خود را می‌فروختند، وی از هیچ حمایتی در رابطه با این رمزارز دریغ نمی‌کرد.

در ماه فوریه، زمانی که دوج‌کوین در حدود قیمت 0.05 دلار معامله‌ می‌شد، ایلان ماسک در توییتر بیان کرد:

“ درصورتی که اکثر هولدرهای دوج‌کوین دارایی‌های خود را بفروشند، من از این رمزارز حمایت می‌کنم. به نظرم تراکم بیش از حد منابع دوج‌کوین تنها مشکل این رمزارز است”.

پیش از آنکه دوج‌کوین در پی حمایت کاربران ردیت (Reddit) و توییت‌های ماسک با افزایش تقاضا و جهش قیمت مواجه شود، این رمزارز برای نخستین بار در تاریخ هشت ساله خود به ارزش 0.01 دلار رسیده بود. رشد ناگهانی و جهش 400 درصدی این رمزارز به بالاتر از 0.3 دلار درهفته گذشته به تنهایی نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار را به خود معطوف کرده و پای آن‌ها را به گروه دوج‌کوین در پلتفرم ردیت باز کرده است.

براساس داده‌های تحلیل‌گران سایت Skew.com، با افزایش قیمت دوج‌کوین در هفته گذشته، تعداد اعضای جدید این گروه در پلتفرم ردیت نیز به طور فزاینده‌ای از صدها نفر به هزاران نفر در روز افزایش یافته است.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت