بازگشت ماینرها به میادین و افزایش شدید هش ریت شبکه!

راهنمای مطالعه

کمتر از یک ماه از سومین هاوینگ (Halving) بیت کوین (BTC) گذشته و شرایط کنونی این رمز ارز با آنچه تحلیل گران تصور می کردند، متفاوت است. پیش از هاوینگ، خارج شدن ماینرها و شروع چرخه ی خاموشی، یکی از موضوعات اصلی بحث های کریپتوکارنسی بوده و بسیاری از فعالان بازار رمز ارز، بابت امنیت شبکه نگران بودند. امنیتی که با خروج از میادین ماینرها از حوزه ی استخراج می توانست تضعیف شود. در واقع تحلیل گران می ترسیدند که روندی که برای بیت کوین کش (BCH) بعد از هاوینگ اتفاق افتاد، برای بیت کوین نیز تکرار شود.

روند پس از هاوینگ

بعد از هاوینگ، مت دسوزا (Matt Dsouza)، موسس و مدیر اجرایی شرکت Blockware، بیان کرد که به دلیل کاهش پاداش شبکه، تا 30 درصد ماینرها از حوزه استخراج خارج خواهند شد. روندی که در ابتدای دوران بعد از هاوینگ اتفاق افتاد و شاهد ریزش هش ریت شبکه و به دنبال آن کاهش سختی شبکه بودیم. بعد از هاوینگ بیت کوین، دو بار شاهد تنظیم سختی شبکه بودیم و هربار نیز این شاخص با ریزش همراه بود که به دلیل کاهش پاداش شبکه، امری طبیعی و مورد انتظار بود.

اما موضوعی که باعث شگفتی تحلیل گران شده و کمتر کسی چنین روندی را پیش بینی می کرد، بحث بازگشت زودهنگام ماینرها به میادین و بازیابی هش ریت شبکه بود. در واقع تحلیل گران بر این باور بودند که تا میان مدت، هش ریت شبکه و به دنبال آن شاخص سختی با ریزش درسطح تعادل ثابت می شود و مدتی زمان نیاز است که بازیابی این شاخص آغاز شود. اما در حال حاضر شاهد آن هستیم که هش ریت شبکه با سرعت در حال افزایش است و طبق تخمین های انجام شده برای دوره ی بعد تنظیم سختی، ریزشی نخواهیم داشت.

شاخص سختی شبکه هر 2016 بلاک که در حدود دو هفته زمان می برد، تنظیم می شود. این شاخص به سمتی حرکت می کند که بین هش ریت شبکه و قیمت بیت کوین تعادل ایجاد کند و ماینرها را در حوزه استخراج نگه دارد. در 4 ژوئن که شاهد آخرین تنظیم سختی بودیم، این شاخص با ریزش 9.29 درصدی همراه بود. سقوط سختی شبکه و روند مناسب قیمتی بیت کوین در بازار، باعث بازگشت سریع ماینرها به حوزه استخراج شد. در حال حاضر شرایط به گونه ای است که اگر تغییر خاصی در عوامل حوزه استخراج ایجاد نشود، نه تنها در دور بعد شاهد کاهش سختی شبکه نخواهیم بود، بلکه ممکن است این شاخص افزایش نیز داشته باشد.

ذخیره سازی بیت کوین توسط ماینرها

بررسی ها نشان می دهد که علاوه بر بازگشت ماینرها و افزایش هش ریت شبکه، فعالین این حوزه دیگر علاقه مند به فروش بیت کوین های استخراجی نیستند. درواقع شرایط دقیقا مخالف نظر تحلیل گران پیش می رود و روند متفاوتی رقم خورده است. در حال حاضر تنها ریزش قیمت بیت کوین می تواند باعث افت مجدد هش ریت شبکه شود، در غیر این صورت به نظر می رسد که روند افزایشی موجود، ادامه دار باشد و شاهد بازگشت ماینرها به میادین باشیم.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت