بررسی مدل های مختلف رشد قیمت بیت کوین در بلند مدت!

بررسی مدل های مختلف رشد قیمت بیت‌کوین در بلند مدت!

راهنمای مطالعه

برای تخمین قیمت بیت کوین (BTC) در بازه ی چندین ساله باید از مدل رشد رمز ارزها استفاده کرد. Parabolic Sar و S2F، دو مدل متداولی است که در این زمینه استفاده می شود.

البته تخمین قیمت بیت کوین کاری بسیار دشوار است، زیرا عوامل بسیاری مانند پذیرش عمومی بیت کوین به عنوان یک واحد پولی، جبهه گیری دولت ها نسبت به آن و بسیاری از موارد دیگر می تواند روی قیمت بیت کوین تاثیر مستقیمی داشته باشد که نمی توان این عوامل را در پیش بینی دخیل کرد.

هال فینی (Hal Finney)، تحلیل گر به نام این حوزه در سال 2009 پیش بینی کرده بود که هر بیت کوین به 10 میلیون دلار خواهد رسید. فینی در تحلیل خود از نسبت افراد به منبع محدود بیت کوین استفاده کرد. وی بعد از مدتی نظر پیش بینی خود را تغییر داد و بیان کرد که در زمانی که آخرین بیت کوین استخراج شود، قیمت هر واحد آن 18 میلیون دلار خواهد شد.

مدل Parabolic Sar

این مدل، شاخصی برای تشخیص روند و بدست آوردن نقاط کلیدی اتمام یک روند است. بیت کوین از زمان اولین عرضه ی آن نسبت به بیشترین قیمت ثبت شده ی خود یعنی 20 هزار دلاری که در سال 2017 به آن رسید، در حدود 2,232,111,011 درصد رشد داشت.

بررسی مدل های مختلف رشد قیمت بیت‌کوین در بلند مدت!

قیمت بیت کوین بسیار وابسته به مقوله ی پذیرش عمومی آن است. زیرا رمز ارز در واقع یک تکنولوژی جدید به شمار می آید و بسیار مهم است که در سال های آتی افراد چگونه با رمز ارزها برخورد کنند و آن را به عنوان یک واحد پولی بپذیرند یا خیر. در نمودار زیر روند پذیرش تکنولوژی های مختلف را در گذر زمان مشاهده خواهیم کرد.

بررسی مدل های مختلف رشد قیمت بیت‌کوین در بلند مدت!

روند پذیرش این تکنولوژی ها در اکثر موارد سهمی است. تحلیل گران پیش بینی کرده اند که در سال های آتی، پذیرش بیت کوین از سمت عموم افراد، شتاب و سرعت بیشتری به خود بگیرد.

مدل S2F

این مدل بیان گر این است که چه مدت طول خواهد کشید که میزان فعلی یک منبع، دوباره تولید شود. این شاخص برای طلا در حال حاضر برابر با 62 می باشد. در واقع 62 سال طول خواهد کشید که میزان فعلی طلا، دوباره استخراج شود.
این شاخص برای بیت کوین در حال حاضر 25 می باشد، اما با هاوینگ پیش رو این عدد به 50 خواهد رسید.

بررسی مدل های مختلف رشد قیمت بیت‌کوین در بلند مدت!

اگرچه منابع مثل طلا و بیت کوین محدود است و به طور مثال هیچ گاه بیت کوین به این میزان تولید نخواهد شد، این شاخص فقط زمان بازیابی این میزان از منبع را نشان می دهد که در بیت کوین هر 4 سال، دو برابر خواهد شد. طبق تحلیلی که Digitalek.net با استفاده از این مدل انجام داده است، پیش بینی کرده که قیمت بیت کوین در سال 2025 برابر با 1,215,730 دلار خواهد بود.

آخرین واحد بیت کوین

با توجه به تحلیل های صورت گرفته و استفاده از مدل های بیان شده و شاخص نسبت منبع به جمعیت، پیش بینی می شود که در سال 2140 که آخرین بیت کوین استخراج خواهد شد، هر واحد بیت کوین ارزشی برابر با 17,142,857 دلار داشته باشد.

اما از آنجایی که در حدود 4 میلیون بیت کوین در شبکه به دلایل مختلفی از دسترس خارج شده، قیمت بیت کوین می تواند به 21،176،470 دلار نیز برسد. بنابراین اگر اکنون که بیت کوین در قیمت 8800 دلار قرار دارد اقدام به خرید صد دلار بیت کوین کنیم، در حدود 0.01126 ساتوشی بیت کوین خواهیم داشت که در سال 2140، این میزان بیت کوین در حدود 238 هزار دلار ارزش خواهد داشت.
منبع bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت