بررسی وضعیت درآمدی ماینینگ بیت‌کوین و شاخص ترموکپ!

راهنمای مطالعه

شبکه ی خبری و تحلیلی گلس نود (Glassnode)، در آخرین گزارش خود به بررسی میزان درآمد صنعت ماینینگ از ابتدای شروع به کار این حوزه، پرداخت. طبق آمار منتشر شده، درآمد حوزه ی استخراج بیت کوین (BTC)، از ابتدا تاکنون بیش از 17.5 میلیارد دلار تخمین زده شده است. در اواخر سال 2019، درآمد این صنعت در حدود 15 میلیارد دلار بود و از آن زمان رشد 16 درصدی را تجربه کرده است. این درآمد تجمعی ماینرها با شاخص ترموکپ (Thermocap) رابطه ی مستقیمی دارد.

شاخص ترموکپ

شاخص ترموکپ، در ابتدا توسط نیک کارتر (Nick Carter) موسس شرکت تحلیلی و خبری کوین متریکس (Coin Metrics) بیان شد و از آن زمان به عنوان یکی از موارد کلیدی در تحلیل ها استفاده می شود. این شاخص در واقع بیانگر میزان منابعی است که توسط ماینرهای شبکه به هدف استخراج بیت کوین مصرف می شود و درآمد تجمعی پاداش بلوک شبکه و کارمزد تراکنش های شبکه، حاصل این منابع مصرفی می باشد. به عبارتی هرچقدر شاخص ترموکپ در سطح بالاتری قرار داشته باشد نشان دهنده ی وضعیت مناسب تر حوزه ی استخراج است.

بعد از سومین رویداد هاوینگ (Halving) بیت کوین، شاخص ترموکپ وارد روند ریزشی شد. زیرا بعد از این رویداد، پاداش بلاک هر شبکه 50 درصد کاهش یافت. به طور میانگین با توجه به شاخص هش ریت شبکه و در نتیجه ی آن سختی شبکه، میزان درآمد ماینرها تا 23 درصد بعد از رویداد هاوینگ، کاهش یافته است. در حال حاضر کارمزد تراکنش های بیت کوین نیز نسبت به اوج خود یعنی 20 ماه می و زمانی که تا میانگین 6.6 دلار رشد کرده بود، 85 درصد کاهش یافته است.

تحلیل گران در رابطه با روند آتی حوزه ی استخراج بیان کردند که پیش بینی می شود سختی شبکه، در دوره های بعدی روند رو به رشد خود را ادامه دهد و استخراج بیت کوین سخت تر شود. به خصوص اگر بیت کوین بتواند وارد کانال 10 هزار دلار شود و جایگاه خود را تثبیت کند، پیش بینی می شود که بخشی از ماینرهای شبکه های بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین اس وی (BSV) به شبکه ی بیت کوین مهاجرت کنند.

منبع: U.today

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت