بررسی 3 دلیل ریزش اخیر بازار ارزهای دیجیتال!

بررسی ۳ دلیل ریزش اخیر بازار ارزهای دیجیتال!

راهنمای مطالعه

بیت کوین (BTC) به عنوان اصلی ترین رمز ارز بازار کریپتوکارنسی شناخته می شود و تاثیر بسیاری بر روی کل بازار و حتی دیگر رمز ارزها دارد. بسیاری از رمز ارزهای موجود در بازار، روند حرکتیه مشابه بیت کوین دارند و وقتی بیت کوین رشد قیمتی داشته باشد، آن ها نیز رشد می کنند و با افت بیت کوین، سقوط می کنند.

در حال حاضر بیت کوین روند نزولی به خود گرفته که نتیجه آن ریزش برای کل بازار کریپتوکارنسی است. در ادامه به سه دلیل اصلی که باعث ریزش بیت کوین شده است اشاره خواهیم کرد.

تعطیلات سال نوی چینی

یک روز دیگر، سال نوی چینی شروع می شود و جشن های بسیاری در این کشور به راه میفتد. چین بزرگترین سهم ترید را در بازار کریپتوکارنسی دارد. علی رغم محدودیت هایی که دولت چین برای ترید رمز ارز در نظر گرفته، چینی ها دست از این کار نکشیدند و به خرید و فروش رمز ارز در صرافی های کره ای و ژاپنی مشغول هستند.

آرتور هایس (Arthur Hayes) مدیر صرافی بزرگ بیتمکس (Bitmex) پیش بینی کرده بود که این روزها شاهد ریزش بیت کوین خواهیم بود زیرا با شروع سال جدید چینی، بسیاری از تریدرهای این کشور به تعطیلات رفته و در این مدت ترید نمی کنند.

بازه ی نزولی

بیت کوین 11 سال است که وارد بازار شده و با تحلیل روند سال های گذشته می توان اطلاعات خوبی در رابطه با روند حرکتی آن کسب کرد. در سال های گذشته همواره سه ماهه اول سال برای بیت کوین روند نزولی ثبت شده است. از آنجایی که بیت کوین یک رمز ارز اصلی و پایه به حساب می آید و بسیاری از آلت کوین ها برای خرید و فروش باید از بیت کوین استفاده کنند، ریزش بیت کوین باعث ریزش آن ها شده و در نتیجه کل بازار روند منفی و نزولی به خود می گیرد. البته بیت کوین امسال را بر خلاف سال های گذشته صعودی آغاز کرد و رشد بسیار خوبی داشت، در واقع با کاهش قیمت پیش آمده چند روز اخیر، بیت کوین همچنان در ماه ابتدایی سال رشد داشته و در بازه ی مثبت قرار گرفته است.

ذخیره کردن بیت کوین

تور دمیستر (Tuur Demeester) تحلیل گر فعال این حوزه بیان کرد که در حال حاضر هدف ذخیره سازی بیت کوین اولویت اصلی سرمایه گذاران بزرگ است. هاوینگ پیش رو پتانسیل بالایی برای افزایش قیمت دارد و سرمایه گذاران قصد جمع آوری بیت کوین دارند. بنابراین بسیاری از نهنگ های بازار، با استفاده از استراتژی دیوار فروش (Sell Wall)، سعی در کاهش قیمت دارند تا بتوانند در قیمت پایین تر، حجم بیشتری خرید کنند.
هاوینگ های گذشته باعث افزایش قیمت شدید بیت کوین در یک بازه ی بلند مدت شد و تحلیل گران رخداد این روند را برای هاوینگ پیش رو بسیار محتمل می دانند.
منبع Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت