بیت کوین و طلا خلاف جهت هم حرکت خواهند کرد

راهنمای مطالعه

پنج شنبه ی سیاه در بازار رمز ارز فراموش نشدنی است و قطعا در تاریخ کریپتوکارنسی ثبت خواهد شد، روزی که بازار رمز ارز همراه با دیگر بازارهای مالی به دلیل شرایط بحرانی کرونا ریزش غیر قابل تصوری را تجربه کرد. اما این ریزش باعث به وجود آمدن دو روند جدید در بازار رمز ارز شد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

همواره بین رمز ارزهای بازار و به خصوص رمز ارزهای برتر، همبستگی مثبتی برقرار است. شاخص همبستگی در واقع میزان هم سویی حرکت دو متغیر را نشان می دهد. در مقابل بین بازار رمز ارز و بازار طلا همبستگی ضعیف و متمایل به صفر وجود دارد. شاخص همبتسگی عددی بین -1 تا 1 می باشد. به طور مثال وقتی بیان می شود که شاخص همبستگی بین بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) برابر با 0.92 می باشد بیانگر این است که در 92 درصد مواقع، بیت کوین و اتریوم از حیث روند صعودی و یا نزولی هم جهت می باشند.

دو روند جدید پنج شنبه ی سیاه بازار رمز ارز باعث شکل گیری دو روند جدید در بازار شد. نخست اینکه شاخص همبستگی بین بیت کوین و رمز ارزهای برتر بازار به بیشترین میزان خود رسیده است و همچنین شاخص همبستگی بین بیت کوین و طلا کمتر از صفر شده و در واقع در بازه ی منفی قرار گرفته است. نکته ی جالب تر این است که بین بیت کوین و استیبل کوین ها نیز همبستگی به میزان زیادی رشد داشته، در صورتی که معمولا همبستگی خاصی بین آن ها وجود نداشته است.

بررسی ها نشان می دهد که طی ده روز اخیر، همبستگی منفی بین بیت کوین و طلا شدت بیشتری گرفته و در جهت مخالف هم حرکت می کنند. بیت کوین و بازار رمز ارز حتی با بازارهای بورس و سهام نیز وارد همبستگی منفی شده است.

افزایش همبستگی ایجاد شده بین بیت کوین و رمز ارزهای برتر بازار به دلیل شرایط بحرانی پیش آمده و وضعیت آشفته ی اقتصاد جهانی است. اگر اتفاق خاصی در بازار رمز ارز و وضعیت اقتصادی رخ ندهد، پیش بینی می شود که دو روند به وجود آمده تا فرا رسیدن هاوینگ بیت کوین پا برجا باشد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت