بیت کوین و پتانسیل شدید رشد قیمتی با توجه به شرایط اقتصاد جهان!

راهنمای مطالعه

بحران ناشی از ویروس کرونا، شرایطی را برای اقتصاد جهان به وجود آورد که شبیه به آن را تا به حال شاهدش نبودیم. قرنطینه های به وجود آمده در کشورها و تعطیلی کسب و کارهای خرد، همگی باعث رکود اقتصادی شدیدی شد. طبق آمار منتشر شده تنها در آمریکا نرخ بیکاری در شرایط کنونی به رکورد 30 درصد رسید که در نوع خود بی سابقه بود. دیگر مناطق دنیا مانند چین، ژاپن، انگلیس و اتحادیه اروپا نیز شرایط مشابه ای را تجربه کردند و حال و روز بهتری ندارند.

شرایط اقتصادی و تحولات سیاسی، افزایش تقاضا

در چنین شرایطی، بازارهای مالی با افت شدیدی روبرو می شوند. روندی که در ماه مارس و پنج شنبه ی سیاه معروف، شاهد آن بودیم. تمام بازارهای مالی در بازه ی کوتاهی با ریزش شدیدی روبرو شد. بازار نفت با رکود شدید و بی سابقه ای همراه شد و می توان به طور خلاصه گفت که اقتصاد دنیا از هم پاشید. در شرایط این چنینی، مردم سعی در حفظ دارایی خود دارند و به دنبال یک راه حل برای برون رفت از رکود اقتصادی و تورمی که به دنبال آن ایجاد می شود هستند. راهی که اکثر سرمایه گذاران و تحلیل گران، آن را در طلا و بیت کوین یافتند.

بازار رمز ارز و طلا علی رغم ریزشی که در پنج شنبه ی سیاه تجربه کردند، توانستند خود را بازیابی کنند و حتی به سوددهی نیز برسند. در واقع این دو بازار اکنون برای سرمایه گذاران جذابیت به شدت بالایی دارند. در حال حاضر بسیاری از ثروتمندان دانه درشت بازار مانند پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) نیز وارد این بازار شده و فعالین حوزه اقتصاد را برای ورود به این بازار تشویق کرده است. در واقع در شرایط کنونی بازار رمز ارز و بیت کوین مورد پذیرش عموم افراد و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

علاوه بر شرایط تشریح شده، عوامل دیگری نیز باعث افزایش محبوبیت بیت کوین و بازار رمز ارز شده است. یکی از مهمترین عوامل چاپ بی رویه دلار توسط دولت فدرال برای حمایت از کسب و کارهای خرد است. تصمیمی که به باور تحلیل گران در آینده باعث ایجاد تورم شدید و بی ارزش شدن دلار می شود. این تصمیم و پیامدهای احتمالی آن قطعا باعث افزایش تقاضای بازارهایی همچون بیت کوین و طلا خواهد شد. افراد برای  فرار از تورم احتمالی سرمایه های خود را به دارایی های ذاتا با ارزش تبدیل خواهند کرد.

از طرفی تنش سیاسی پیش آمده بین آمریکا و چین دیگر عاملی است که می تواند باعث افزایش تقاضا برای بیت کوین و در نتیجه افزایش قیمت این رمز ارز شود. طبق گزارش های منتشر شده، یوآن چین به پایینترین سطح ارزشی خود در یک دهه ی اخیر رسیده و تقاضا برای بیت کوین به عنوان یک دارایی امن برای حفظ ارزش سرمایه در کشور چین به شدت افزایش یافته است. روندی که با ادامه دار بودن اختلافات سیاسی بین دو کشور، می تواند تشدید شود.

هاوینگ و کاهش عرضه

شرایط و عوامل تشریح شده تا به اینجا بر روی افزایش تقاضای بیت کوین تاثیر گذاشته است. اما یکی از عامل های مهمی که باعث افزایش قیمت بیت کوین در میان مدت خواهد شد، رویداد هاوینگی (Halving) است که این رمز ارز پشت سر گذاشت. در واقع هاوینگ با کاهش پنجاه درصدی عرضه، باعث کمیاب تر شدن بیت کوین شده است. با کاهش عرضه ی بیت کوین و در مقابل افزایش تقاضا برای این رمز ارز با توجه به دلایل اشاره شده، قطعا در میان مدت شاهد رشد چشمگیر و جهش قیمتی این رمز ارز خواهیم بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت