تغییر ماهیت و رفتار بازار رمز ارز در سال 2020!

راهنمای مطالعه

یک ماه از سومین هاوینگ (Halving) بیت کوین (BTC) گذشته و به آرامی شاهد اثرات این رویداد تاریخی هستیم. در سال جاری شرایط بازار رمز ارز و بیت کوین به عنوان پیشتاز این بازار بسیار تغییر کرده است. در واقع بحران اقتصادی پیش آمده و به دنبال آن رویداد هاوینگ، باعث شد بیت کوین وارد دوران جدیدی از حیات خود شود. طبق نظر تحلیل گران، تغییر رفتار و ماهیت زیادی در بین اقشار مختلف این بازار از تریدرها تا هودلرها و حتی ماینرها ایجاد شده است.

سایمون ددیک (Simon Dedic)، موسس و تحلیل گر مطرح شرکت Blockfyre در آخرین مصاحبه ی خود نسبت به شرایط فعلی بیت کوین و تغییری که در روند بازار رمز ارز اتفاق افتاده به اظهار نظر پرداخت. ددیک در ابتدای صحبت خود اشاره کرد که سال 2020 تمام شاخص های لازم را برای رشد نجومی قیمت بیت کوین دارا می باشد و می توان گفت که سال جاری یکی از بهترین سال های حیات بیت کوین خواهد بود. وی پیش بینی بسیار بالایی از قیمت بیت کوین ارائه داد و بیان کرد که این رمز ارز با توجه به شرایط پیش آمده می تواند به 150 هزار دلار نیز برسد.

تحولات بازار رمز ارز

ددیک در ادامه ی صحبت خود به تغییرات اساسی که در بازار رمز ارز اتفاق افتاده، پرداخت. وی با ارائه مستنداتی بیان کرد که میزان علاقه مندی موسسات حقوقی و شرکت های مالی در سال جاری نسبت به سال های گذشته به شدت افزایش یافته و این موضوع می تواند باعث تقویت روند بازار شود. زیرا شرکت های حقوقی به دلیل ارتباطاتی که با مشتریان خود دارند، باعث گرایش افراد حقیقی بیشتری نیز به بازار رمز ارز می شوند و در واقع تقاضا را افزایش می دهند.

ددیک به گسترش و افزایش پذیرش عمومی استیبل کوین ها نیز به عنوان یک تغییر رفتار در بازار رمز ارز و یک مزیت بزرگ اشاره کرد. وی بیان کرد که آمارها حاکی از آن است که تعداد آدرس های فعال استیبل کوین ها روز به روز در حال افزایش است. در واقع استیبل کوین های بازار رمز ارز توانستند فراتر از بازار فعلی عمل کنند و به عنوان یک روش پرداخت مطمئن برای کسب و کارها، مطرح شوند. البته شرایط بحرانی به وجود آمده و قرنطینه های خانگی، در ایجاد روند فعلی بسیار تاثیرگذار بوده است.

علی رغم همراهی بازار رمز ارز با بازارهای سهام و بورس در بحران پیش آمده، آمارها نشان می دهد که در سال جاری و در شرایط عادی بازار، شاهد شاخص همبستگی بسیار کمتری بین بازار رمز ارز و بازارهای سنتی بودیم. البته باید اشاره کرد که بازه هایی مانند ریزش پنج شنبه ی سیاه، دلایل کاملا متفاوتی داشته و ریزش همزمانی این دو بازار را نمی توان دلیل همبستگی دانست. زیرا بحران اقتصادی جهانی، شرایطی را مهیا می کند که باعث سقوط همه ی بازارها می شود.

ددیک در انتهای صحبت خود به روند متفاوت سومین هاوینگ و رفتار متفاوتی که ماینرها داشتند اشاره کرد. ماینرها بعد از سومین هاوینگ بیت کوین، بسیار زودتر از پیش بینی های انجام شده به حوزه استخراج بازگشتند و هش ریت شبکه به سرعت توانست به دوران پیش از هاوینگ بازگردد. روندی که باعث تعجب فعالان بازار رمز ارز شد. در واقع می توان گفت که بازار رمز ارز به جایگاه ویژه ای دست پیدا کرده و وارد دوران جدیدی از حوزه کریپتوکارنسی شده ایم.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت