تنها با هزینه یک بیت کوین، می توان شبکه بیت کوین کش را مختل کرد!

راهنمای مطالعه

بیت کوین کش (BCH) پس از تجربه ی اولین هاوینگ خود در شرایط بسیار نامناسبی به سر می برد. این رمز ارز با افت شدید هش ریت روبرو شده و امنیت شبکه ی آن به شدت در خطر است. در حال حاضر برای انجام حمله ی 51 درصدی به شبکه ی این رمز ارز برای یک ساعت، تنها نیاز است معادل یک بیت کوین (BTC) هزینه شود.

برای اینکه بیشتر به عمق و شرایط وخیم شبکه ی بیت کوین کش پی ببرید می توان گفت با هزینه ی خرید یک خودروی سمند، می توان برای یک ساعت به شبکه ی بیت کوین کش حمله کرد و کنترل آن را بدست گرفت.

حمله ی 51 درصدی

حمله ی 51 درصدی به این صورت است که اگر شخصی و یا گروهی از افراد کنترل بیش از 51 درصد از توان کل شبکه را در اختیار بگیرند، در واقع کنترل کل شبکه را به عهده خواهند داشت و می توانند هر دخل و تصرفی در آن انجام دهند و حتی رمز ارز را نابود کنند.

پس از هاوینگ این رمز ارز، مقدار پاداش هر بلاک از 12.5 واحد به 6.25 واحد کاهش یافت و باعث کاهش 50 درصدی درآمد استخراج کنندگان شد. از آنجایی که یک ماهی به موعد فرا رسیدن هاوینگ بیت کوین زمان باقی مانده، بسیاری از استخراج کنندگان، این رمز ارز را رها کرده و به شبکه ی بیت کوین مهاجرت کردند. همین امر باعث ریزش شدید هش ریت شبکه شد و شرایط را برای حمله ی 51 درصدی بیش از پیش آسان کرد. در حال حاضر با هزینه ای در حدود 7 هزار دلار می توان به مدت 1 ساعت کنترل شبکه ی بیت کوین کش را در دست گرفت. هزینه ی این حمله برای شبکه ی بیت کوین در حدود 500 هزار دلار برای هر ساعت می باشد.

پیش بینی رخداد چنین شرایطی برای بیت کوین کش، چندان دشوار نبود و بسیاری از تحلیل گران در این رابطه هشدارهایی داده بودند. در حال حاضر بیت کوین کش برای رهایی از این اوضاع نیاز دارد تا قیمت خود را افزایش دهد. البته بعد از هاوینگ بیت کوین نیز تا حدودی شرایط متعادل تر خواهد شد و برخی از ماینرها دوباره به شبکه ی بیت کوین کش باز خواهند گشت. اما در حال حاضر این رمز ارز از نظر امنیتی در شرایط بسیار بدی قرار دارد و جامعه ی طرفدار این رمز ارز، باید برای آن چاره ای بیندیشند.

منبع: Decrypt

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت