تنها 2.5 میلیون بیت کوین دیگر برای استخراج باقی مانده است!

راهنمای مطالعه

میزان عرضه نهایی بیت کوین (BTC) روی هم رفته برابر با ۲۱ میلیون است. به‌این‌ترتیب تنها ۲.۵ میلیون بیت کوین دیگر در انتظار استخراج است. ChartBTC در توییتی این‌گونه منتشر کرد که تعداد بیت کوین‌های موجود در شبکه بیت کوین در حال حاضر برابر با ۱۸.۵ میلیون است. این بدان معناست که تنها ۲.۵ میلیون بیت کوین یا چیزی حدود ۱۱.۹ درصد از اندوخته کلی بیت کوین برای استخراج باقی مانده است.

ChartBTC به این نکته اشاره کرده است که نیمی از ۲.۵ میلیون بیت کوین باقی مانده در طی چهار سال آینده استخراج خواهد شد. از زمان استخراج بلاک اولیه در سال ۲۰۰۹ شبکه بیت کوین سه هاوینگ را پشت سر گذاشته است و سومین هاوینگ نیز در ماه می امسال انجام شد. از آنجایی که انتشار بیت کوین‌های جدید پس از هاوینگ هر چهار سال نصف می‌شود، آخرین بیت کوین باقی مانده تا سال ۲۱۴۰ استخراج نخواهد شد. پس از این تاریخ دیگر بیت کوین جدیدی به شبکه افزوده نمی‌شود.

بنابر آخرین گزارش‌های به‌دست‌آمده از Cointelegraph این‌طور به نظر می‌رسد که از نظر متخصصان و تحلیل‌گران، شرایط هاوینگ اخیر با دو هاوینگ قبلی بسیار متفاوت است زیرا در این برهه بسیاری از افراد بیت کوین را در کنار طلا، به عنوان یکی از دارایی‌های امنی که می‌تواند نجات بخش شرایط اقتصادی و بحرانی اخیر باشد در نظر می‌گیرند. همین موضوع باعث افزایش تقاضای بیت کوین در بلند مدت خواهد شد و به محبوبیت این رمز ارز افزوده خواهد شد.

 از اوایل سال ۲۰۲۰ تقاضاهای سازمانی برای بیت کوین به صورت کاملا ثابتی در حال افزایش بوده است. اطلاعات به‌دست‌آمده از جدیدترین نظرسنجی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که سرمایه‌گذارانی که از طرف موسسات وارد عمل می‌شوند، تمایل دارند مجموع دارایی خود را در بیت کوین همزمان با کاهش کوتاه مدت قیمت، افزایش دهند. بزرگ‌ترین صندوق سرمایه قدرتمند در جهان که MicroStrategy نام دارد، در حال حاضر چیزی در حدود ۵۷۷.۶ بیت کوین را در اختیار دارد. تحلیل‌گران پیش بینی کردند که روند افزایش تقاضا و در مقابل کاهش بیت کوین‌های باقی مانده برای استخراج، در آینده باعث افزایش چشمگیر ارزش این رمز ارز خواهد شد.

 منبع: Cointelegraph

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت