تنها 3.4 میلیون واحد بیت کوین برای خریداران در بازار باقی مانده!

راهنمای مطالعه

از هاوینگ (Halving) سوم بیت‌کوین (BTC) در ماه می تاکنون قیمت این رمزارز بیش از دو برابر شده و شرکت تحلیلی Chainalysis علت اصلی این روند صعودی را ولع سیری ناپذیر سرمایه‌گذاران حقوقی برای خرید این رمزارز می‌داند. قیمت بیت‌کوین از زمان هاوینگ تاکنون با افزایش 110 درصدی از 8566 دلار در 11 می به بیش 18 هزار دلار درحال حاضر رسیده است. براساس گزارشی از شرکت تحلیلی رمزارز Chainalysis، از زمان هاوینگ تاکنون میزان نقدینگی و جریانات واریز و برداشت در صرافی‌ها به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

در این خصوص، این شرکت در گزارش خود افراد را به دو دسته طبقه بندی کرده است. دسته اول کیف پول‌هایی هستند که کمتر از 25 درصد از بیت‌کوین‌های دریافتی خود را ارسال کرده‌اند که نشان می‌دهد این افراد بیت‌کوین‌های خود را نقد نکرده و عمدتا با هدف بلند مدت بیت‌کوین‌های خود را نگهداری کرده‌اند. دسته دوم مابقی کیف پول‌ها هستند که بخش عمده بیت‌کوین‌های خود را نقد کرده یا عمدتاً با هدف معامله‌گری کوتاه مدت اقدام به خرید بیت‌کوین کرده‌اند.

داده‌های این گزارش نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تعداد بیت‌کوین‌های موجود برای سرمایه‌گذاران جدید کاهش یافته و از سوی دیگر تعداد بیت‌کوین‌های نقد نشده به شدت افزایش یافته است. این شرکت تعداد بیت‌کوین‌هایی که درحال حاضر قابلیت نقد شدن را دارد در حدود 3.4 میلیون واحد برآورد کرده است. شرکت Chainalysis علت کاهش تعداد بیت‌کوین‌های در بازار را، جمع آوری گسترده این رمزارز توسط سرمایه‌گذاران حقوقی در طول سال 2020 می‌داند.

 این شرکت در این رابطه بیان کرد: “از سرمایه‌گذاران سرشناسی چون پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) که خرید بیت‌کوین را هم‌تراز با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اپل و گوگل درگذشته می‌داند تا شرکت‌های سرمایه‌گذاری مثل اسکوئر که 1 درصد از دارایی‌های خود معادل 50 میلیون دلار را بر روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همینطور بسیاری از شرکت‌های بزرگ و نهاد‌های مالی دیگر به بیت‌کوین روی آورده‌اند، عامل چنین روندی هستند.”

صندوق تراست (Trust) متعلق به شرکت گری ‌اسکیل (Grayscale) که بیش از ده‌ها سرمایه‌گذار سرشناس در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اکنون بیش از 500 هزار واحد بیت‌کوین در اختیار دارد که نیمی از آن را در ظرف 6 ماه گذشته جمع آوری کرده است.

پیشتر نیز، پلتفرم تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) با انتشار گزارشی از افزایش درآمد ماینینگ بیت‌کوین به میزان قبل از هاوینگ خبر دارد. پیش از این نیز، ماینرها با کسب 21.2 میلیون دلار درآمد در یک روز موفق به ثبت رکورد سالیانه جدیدی شدند که تقریبا 3 برابر میزان درآمدهای بعد از هاوینگ محسوب می‌شود. با این حال شایان ذکر است که در همین بازه زمانی عملکرد اتریوم (ETH) به مراتب بهتر از بیت‌کوین بوده است به طوریکه قیمت این رمزارز در زمان نگارش این خبر در تلاش برای تثبیت جایگاه خود بالاتر از مرز 500 دلار است.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت